Идет загрузка документа (5 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

К письму Госкомпредпринимательства от 18.09.2009 N 11234/0/2-09

Государственный комитет Украины по вопросам регуляторной политики и предпринимательства
Письмо от 03.11.2009 № 13497

ДЕРЖАВНИЙ КОМІТЕТ УКРАЇНИ З ПИТАНЬ РЕГУЛЯТОРНОЇ ПОЛІТИКИ ТА ПІДПРИЄМНИЦТВА

ЛИСТ

від 03.11.2009 р. N 13497

До листа Держкомпідприємництва від 18.09.2009 N 11234/0/2-09

Державний комітет України з питань регуляторної політики та підприємництва на Ваш запит (вих. N 41-Щ-034829/08 від 25.08.2009) стосовно можливості займатись судовою експертизою в області психології отримав відповідь Міністерства юстиції України (вих. N 12480-0-26-09-36 від 14.10.2009) і повідомляє наступне.

Судово-експертна діяльність здійснюється в порядку, передбаченому Законом України "Про судову експертизу" та, зокрема, відповідно до процесуального законодавства передбачається кримінальна відповідальність за надання завідомо неправдивого висновку чи відмову без поважних причин від виконання покладених на судового експерта обов'язків (статті 384, 385 Кримінального кодексу України, стаття 4 Закону України "Про судову експертизу").

Згідно із статтею 7 Закону України "Про судову експертизу" судово-експертну діяльність здійснюють державні спеціалізовані установи, до яких належать науково-дослідні установи судових експертиз Міністерства юстиції України; науково-дослідні установи судових експертиз, судово-медичні та судово-психіатричні установи Міністерства охорони здоров'я України; експертні служби Міністерства внутрішніх справ України, Міністерства оборони України, Служби безпеки України та Державної прикордонної служби України, а також судові експерти, які не є працівниками зазначених установ.

Частиною третьою статті 17 зазначеного Закону визначено, що порядок присвоєння кваліфікації судового експерта фахівцям чи позбавлення кваліфікації судового експерта фахівців, які не є працівниками державних спеціалізованих установ, визначається Міністерством юстиції України. З цією метою при Міністерстві юстиції України створюється Центральна експертно-кваліфікаційна комісія, яка діє відповідно до Положення про експертно-кваліфікаційні комісії та атестацію судових експертів, затвердженого наказом Міністерства юстиції України від 09.08.2005 року N 86/5 (далі - Положення).

Одночасно повідомляємо, що відповідно до пунктів 4.3 та 4.4 розділу четвертого Положення фахівцям державних спеціалізованих установ та фахівцям, які не є працівниками державних спеціалізованих установ, кваліфікація судового експерта присвоюється відповідно до основних видів судових експертиз і експертних спеціальностей, переліки яких визначено відповідно у додатках 4 та 5 до Положення.

Слід відмітити, що Перелік основних видів судових експертиз та експертних спеціальностей, за яким присвоюється кваліфікація судового експерта фахівцям, що не працюють у державних спеціалізованих установах (додаток 5 до Положення) не містить виду експертиз за напрямком психологічної експертизи.

Проведення психологічних експертиз здійснюється лише фахівцями державних спеціалізованих установ. Тому, з питаннями щодо подальшого працевлаштування, рекомендуємо звернутися до Київського науково-дослідного інституту судових експертиз за адресою: м. Київ, вул. Смоленська, 6, тел. 200-29-29.

Додатково повідомляємо, що судово-експертна діяльність не підлягає ліцензуванню та не входить до переліку господарських видів діяльності, визначених статтею 9 Закону України "Про ліцензування певних видів господарської діяльності".

 

Заступник Голови 

С. І. Третьяков 

Опрос