Идет загрузка документа (5 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Относительно рассмотрения обращения [относительно отнесения к категории регуляторных актов решения исполнительного комитета Одесского городского совета от 25.09.2008 N 1074 "Об усовершенствовании тарифной политики на услуги водоснабжения и водоотвода"]

Государственный комитет Украины по вопросам регуляторной политики и предпринимательства
Письмо от 12.06.2009 № 6949

ДЕРЖАВНИЙ КОМІТЕТ УКРАЇНИ З ПИТАНЬ РЕГУЛЯТОРНОЇ ПОЛІТИКИ ТА ПІДПРИЄМНИЦТВА

ЛИСТ

від 12.06.2009 р. N 6949

Щодо розгляду звернення

Державний комітет України з питань регуляторної політики та підприємництва розглянув звернення Представництва Держкомпідприємництва в Одеській області від 07.05.2009 N 01-07/44а щодо віднесення до категорії регуляторних актів рішення виконавчого комітету Одеської міської ради від 25.09.2008 N 1074 "Про удосконалення тарифної політики на послуги водопостачання та водовідведення" та повідомляє наступне.

Згідно Закону України "Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності" регуляторний акт - це... прийнятий уповноваженим регуляторним органом інший офіційний письмовий документ, який встановлює, змінює чи скасовує норми права, застосовується неодноразово та щодо невизначеного кола осіб і який або окремі положення якого спрямовані на правове регулювання господарських відносин, а також адміністративних відносин між регуляторними органами або іншими органами державної влади та суб'єктами господарювання, незалежно від того, чи вважається цей документ відповідно до закону, що регулює відносини у певній сфері, нормативно-правовим актом.

Отже, для визнання офіційного письмового документа регуляторним актом, необхідна сукупна наявність таких ознак:

• спрямування документу на регулювання господарських відносин та/або адміністративних відносин між регуляторними органами або іншими органами державної влади та суб'єктами господарювання;

• встановлення, зміна чи скасування норма права;

• застосування неодноразово та щодо невизначеного кола осіб.

Із практики застосування термінів у юриспруденції норма права - це форма прояву права у вигляді санкціонованих державою обов'язкових правил загального характеру в певній галузі суспільних відносин.

Тариф вступає в дію лише після встановлення (погодження) його відповідним рішенням органу місцевого самоврядування. У такий спосіб орган місцевого самоврядування або його виконавчий орган використовує надане їм статтею 28 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" право щодо регулювання цієї галузі суспільних відносин.

Встановлений рішенням виконавчого комітету Одеської міської ради від 25.09.2008 N 1074 "Про удосконалення тарифної політики на послуги водопостачання та водовідведення" тариф є обов'язковим для використання споживачами (фізичними та юридичними особами) послуг водопостачання та водовідведення.

Рішенням погоджуються тарифи на послуги водопостачання та водовідведення для населення, теплогенеруючих організацій, організацій, що знаходяться на бюджетному фінансуванні та інших споживачів, коло яких не є чітко визначеним.

Термін дії рішення не обмежується конкретними строками, отже період застосування встановленого тарифу невизначений.

Таким чином, відповідно до статті 1 Закону України "Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності", рішення виконавчого комітету Одеської міської ради від 25.09.2008 N 1074 "Про удосконалення тарифної політики на послуги водопостачання та водовідведення" є регуляторними актами, а його прийняття повинно відбуватись за процедурою, встановленою цим Законом.

 

Голова  

О. В. Кужель 

Опрос