Идет загрузка документа (4 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Относительно установления графика работы заведения (предприятия) ресторанного хозяйства

Государственный комитет Украины по вопросам регуляторной политики и предпринимательства
Письмо от 22.09.2009 № 11375

ДЕРЖАВНИЙ КОМІТЕТ УКРАЇНИ З ПИТАНЬ РЕГУЛЯТОРНОЇ ПОЛІТИКИ ТА ПІДПРИЄМНИЦТВА

ЛИСТ

від 22.09.2009 р. N 11375

Державним комітетом України з питань регуляторної політики та підприємництва розглянуто Ваш лист-звернення від … щодо встановлення графіка роботи закладу (підприємства) ресторанного господарства та в межах компетенції повідомляється наступне.

Відповідно до чинного законодавства торговельна діяльність регулюється Господарським і Цивільним кодексами України, Законами України "Про захист прав споживачів", "Про патентування деяких видів підприємницької діяльності", Порядком провадження торговельної діяльності та правилами торговельного обслуговування населення та іншими актами законодавства, затвердженими постановою Кабінету Міністрів України від 15.06.2006 N 833.

Згідно підпункту 4 пункту "б" статті 30 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" до відання виконавчих органів сільських, селищних, міських рад належать встановлення за погодженням з власниками зручного для населення режиму роботи розташованих на відповідній території підприємств, установ та організацій сфери обслуговування незалежно від форм власності.

Крім того, наказами Міністерства економіки та з питань європейської інтеграції України від 19.04.2007 N 104 "Про затвердження Правил роздрібної торгівлі непродовольчими товарами", зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 08.11.2007 за N 1257/14524, від 11.07.2003 N 185 "Про затвердження Правил роздрібної торгівлі продовольчими товарами", зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 23.07.2003 за N 628/7949, та від 24.07.2002 N 219 "Про затвердження Правил роботи закладів (підприємств) ресторанного господарства", зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 20.08.2002 за N 680/6968 (далі - Правила), визначено особливості продажу окремих груп продовольчих та непродовольчих товарів, здійснення різних видів торгівлі, роботи закладів ресторанного господарства.

Згідно з пунктом 1.7 Правил на фасаді приміщення закладу (підприємства) ресторанного господарства повинна розміщуватися вивіска із зазначенням його типу /класу/, назви, найменування суб'єкта господарської діяльності та режиму робот. Режим роботи закладу ресторанного господарства встановлюється суб'єктом господарювання самостійно, а у випадках, передбачених законодавством, за погодженням з органами місцевого самоврядування.

Для закладу ресторанного господарства, який обслуговує споживачів на підприємствах, в установах та організаціях, режим роботи встановлюється суб'єктом господарювання за домовленістю з їх адміністрацією. Режим роботи повинен додержуватися закладами (підприємствами) ресторанного господарства всіх форм власності.

Враховуючи викладене, для узгодження режиму роботи закладу ресторанного господарства Вам слід звернутися до відповідного виконавчого комітету міської ради.

 

Заступник Голови 

Г. М. Яцишина 

Опрос