Идет загрузка документа (5 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О рассмотрении обращения [относительно нарушения АО "Промінвестбанк" сроков перечисления полученных своевременно платежных документов для перечисления платежей в бюджет]

Государственный комитет Украины по вопросам регуляторной политики и предпринимательства
Письмо от 12.01.2009 № 65

ДЕРЖАВНИЙ КОМІТЕТ УКРАЇНИ З ПИТАНЬ РЕГУЛЯТОРНОЇ ПОЛІТИКИ ТА ПІДПРИЄМНИЦТВА

ЛИСТ

від 12.01.2009 р. N 65

Про розгляд звернення

Державний комітет України з питань регуляторної політики та підприємництва розглянув в межах компетенції вашого листа від 10.12.2008 N 178-1 щодо проблеми, що склалася в результаті порушення АТ "Промінвестбанк" строків перерахування отриманих своєчасно платіжних документів для перерахування платежів до бюджету, та в межах компетенції повідомляє наступне.

Згідно з роз'ясненням Державної податкової адміністрації України, яке було розміщене на офіційному сайті ДПА 1 грудня 2008 року, у відповідності до підпункту 16.5.1 пункту 16.5 статті 16 Закону України від 21.12.2000 N 2181 "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" (далі - Закон N 2181) за порушення строків зарахування податків, зборів (обов'язкових платежів) до бюджетів або державних цільових фондів, встановлених законодавством, з вини банку, такий банк сплачує пеню за кожний день прострочення, включаючи день сплати, у розмірах, встановлених для відповідного податку, збору (обов'язкового платежу), а також несе іншу відповідальність, встановлену цим Законом, за порушення порядку своєчасного та повного внесення податку, збору (обов'язкового платежу) до бюджету або державного цільового фонду. При цьому платник податків, зборів (обов'язкових платежів) звільняється від відповідальності за несвоєчасне або неповне зарахування таких платежів до бюджетів та державних цільових фондів, включаючи нараховану пеню або штрафні санкції.

Згідно з підпунктом 16.5.2 пункту 16.5 статті 16 Закону N 2181 днем подання до установ банків платіжного доручення за всіма видам податкових платежів вважається день його реєстрації у цих установах.

Підпунктом 16.5.3 пункту 16.5 статті 16 Закону N 2181 встановлено, що не вважається порушенням строків зарахування податків і зборів (обов'язкових платежів) з вини банку, якщо таке порушення стало наслідком регулювання Національним банком України економічних нормативів такого банку, що призводить до браку вільного залишку коштів на такому кореспондентському рахунку для здійснення зарахування.

Якщо у майбутньому банк або його правонаступники відновлюють платоспроможність, відлік термінів зарахування податків, зборів (обов'язкових платежів) розпочинається з моменту такого відновлення.

У відповідності до статті 2 Закону України від 07.12.2000 N 2121 "Про банки і банківську діяльність" економічний норматив - це показники, що встановлюються Національним банком України і дотримання яких є обов'язковим для банків.

Враховуючи викладене, якщо у жовтні - листопаді 2008 року АК "Промінвестбанк" порушив строки зарахування податків і зборів (обов'язкових платежів) до бюджетів або державних цільових фондів, у разі своєчасного отримання банком платіжних документів від платників податків, то такий банк сплачує пеню за кожний день прострочення, включаючи день сплати, у розмірах, встановлених для відповідного податку, збору (обов'язкового платежу), а також несе іншу відповідальність, встановлену цим Законом, за порушення порядку своєчасного та повного внесення податку, збору (обов'язкового платежу) до бюджету або державного цільового фонду.

Якщо порушення термінів перерахування податків і зборів (обов'язкових платежів) у жовтні - листопаді 2008 року стало наслідком регулювання Національним банком України економічних нормативів АК "Промінвестбанк", то установа банку і платники податків, зборів (обов'язкових платежів) звільняються від відповідальності за несвоєчасне або неповне зарахування таких платежів до бюджетів та державних цільових фондів, включаючи нараховану пеню або штрафні санкції.

Крім того повідомляємо, що вашого листа направлено до Державної податкової адміністрації України для розгляду питання та надання роз'яснень щодо дій Державної податкової інспекції Київського району м. Донецька. Про результати розгляду вас буде повідомлено додатково.

 

Заступник Голови  

С. М. Іголкін 

Опрос