Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Относительно осуществления государственного контроля за экспортом отдельных видов товаров субъектами внешнеэкономической деятельности

Государственный комитет Украины по вопросам регуляторной политики и предпринимательства
Письмо от 10.11.2005 № 9927

ДЕРЖАВНИЙ КОМІТЕТ УКРАЇНИ З ПИТАНЬ РЕГУЛЯТОРНОЇ ПОЛІТИКИ ТА ПІДПРИЄМНИЦТВА

ЛИСТ

від 10.11.2005 р. N 9927

Державний комітет України з питань регуляторної політики та підприємництва розглянув у межах компетенції лист <...> щодо проблемних питань, пов'язаних з упровадженням порядку з удосконалення контролю за експортними операціями згідно з листом Державної митної служби України від 05.09.2005 р. N 11/1-9/11000-ЕП, і повідомляє таке.

Митним кодексом України від 11.07.2002 р. N 92-IV (далі - Митний кодекс) не передбачено спрощеної процедури митного контролю та митного оформлення товарів, що вивозяться за межі митної території України суб'єктами підприємницької діяльності, які не претендують на бюджетне відшкодування податку на додану вартість.

Своєю чергою, Порядком взаємодії митних і податкових органів при здійсненні державного контролю за експортом окремих видів товарів суб'єктами зовнішньоекономічної діяльності, затвердженим спільним наказом Державної митної служби України та Державної податкової адміністрації України від 12.07.2004 року N 512/387 (далі - Порядок), передбачено право митних органів, у разі якщо експортна операція підпадає хоча б під один критерій ризику, на проведення додаткових процедур митного контролю, таких як здійснення огляду товарів, відбір зразків товарів для подальшого проведення експертних досліджень, проведення митного оформлення партії товарів із залученням спеціалізованих підрозділів митних органів. Одночасно пунктом 1.4 Порядку визначено, що Порядок не може встановлювати інші, відмінні від визначеного митним законодавством України, процедури здійснення митного контролю та митного оформлення товарів, що експортуються з митної території України, включаючи строки проведення таких процедур.

Статтею 43 Митного кодексу, яка визначає тривалість перебування під митним контролем, визначено, що у разі вивезення за межі митної території України митний контроль закінчується після здійснення у повному обсязі митного оформлення товарів і транспортних засобів та перетинання ними митного кордону України, за винятком митних режимів, які передбачають перебування під митним контролем протягом усього часу дії митного режиму.

Відповідно до статті 78 Митного кодексу митне оформлення здійснюється митним органом, як правило, протягом однієї доби з часу пред'явлення товарів і транспортних засобів, що підлягають митному оформленню, подання митної декларації та всіх необхідних документів і відомостей. Митне оформлення вважається завершеним після виконання митним органом митних процедур, визначених ним на підставі цього Кодексу, відповідно до заявленого митного режиму.

Таким чином, Митний кодекс не встановлює чіткі строки здійснення митних процедур і надає право митним органам на здійснення митного контролю товарів та транспортних засобів у повному обсязі згідно з установленим Кодексом порядком.

Неполный текст документа!

ВНИМАНИЕ! Полный текст данного документа Вы сможете найти, зарегистрировавшись в новой Информационно-правовой и коммуникационной платформе для бизнеса LIGA:ZAKON!

Кроме того, в ней доступны:
  • все законодательство Украины
  • аналитика и отчетность
  • консультации и справочная информация
Опрос