Идет загрузка документа (4 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О предоставлении разъяснений [относительно порядка расчета доли и оплаты стоимости имущества участника общества с ограниченной ответственностью при его выходе из общества]

Государственный комитет Украины по вопросам регуляторной политики и предпринимательства
Письмо от 28.07.2004 № 5114

ДЕРЖАВНИЙ КОМІТЕТ УКРАЇНИ З ПИТАНЬ РЕГУЛЯТОРНОЇ ПОЛІТИКИ ТА ПІДПРИЄМНИЦТВА

ЛИСТ

від 28.07.2004 р. N 5114

Про надання роз'яснень

Державний комітет України з питань регуляторної політики та підприємництва на Ваше звернення повідомляє наступне.

Стосовно питання розрахунку частки учасника товариства обмеженою відповідальністю (далі - товариство) при його виході із товариства повідомляємо, що статтею 50 Закону України "Про господарські товариства" визначено, що товариством з обмеженою відповідальністю визнається товариство, що має статутний фонд, розділений на частки, розмір яких визначається установчими документами.

Статтею 51 вказаного Закону передбачено, що установчі документи товариства з обмеженою відповідальністю, крім відомостей, зазначених у статті 4 цього Закону, повинні містити відомості про розмір часток кожного з учасників, розмір, склад та порядок внесення ними вкладів.

Щодо оплати вартості майна при виході учасника з ТОВ повідомляємо, що такий порядок встановлено статтею 54 вказаного вище Закону.

Стосовно порядку визначення вартості частини майна, яка належна до виплати учаснику, який виходить з товариства, повідомляємо, що статтями 55 та 56 зазначеного вище Закону встановлено порядок оплати вартості майна при виході учасника з товариства з обмеженою відповідальністю та порядок розрахунків із правонаступниками учасника.

Крім того, розрахунки товариства з його учасниками проводяться відповідно до вимог законодавства, що встановлює та регулює порядок бухгалтерського обліку господарських операцій суб'єктів господарювання, в тому числі і розрахунки товариства з його учасниками, які виключені (вийшли) із складу учасників товариства.

Стосовно того, що вважається днем виходу учасника з товариства повідомляємо наступне.

Статтею 202 ЦКУ встановлено визначення правочину, згідно з яким правочином є дія особи, спрямована на набуття, зміну або припинення цивільних прав та обов'язків. Статтею 210 цього ж Кодексу встановлено, що правочин підлягає державній реєстрації лише у випадках, встановлених законом. Такий правочин є вчиненим з моменту його державної реєстрації.

Оскільки, відповідно до статті 6 вказаного вище Закону, товариство набуває прав юридичної особи з дня його державної реєстрації, а статтею 7 визначено, зокрема, що зміни, які сталися в установчих документах товариства і які вносяться до державного реєстру, підлягають державній реєстрації за тими ж правилами, що встановлені для державної реєстрації товариства, вважаємо, що зміни до установчих документів набувають чинності з дати їх реєстрації.

Тобто днем виходу учасника з товариства є день державної реєстрації відповідних змін до установчих документів товариства.

 

В. о. Голови 

К. Ващенко 

Опрос