Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О государственной регистрации иностранного физического лица

Государственный комитет Украины по вопросам регуляторной политики и предпринимательства
Письмо от 04.03.2004 № 1288

ДЕРЖАВНИЙ КОМІТЕТ УКРАЇНИ З ПИТАНЬ РЕГУЛЯТОРНОЇ ПОЛІТИКИ ТА ПІДПРИЄМНИЦТВА

ЛИСТ

від 04.03.2004 р. N 1288

Про державну реєстрацію іноземної фізичної особи

Шановний Михайле Леонідовичу!

Держпідприємництво України розглянуло Ваше звернення щодо державної реєстрації як суб'єкта підприємницької діяльності - іноземної фізичної особи та повідомляє наступне.

Відповідно до статті 7 Закону України "Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства" іноземці та особи без громадянства мають право займатися в Україні інвестиційною, а також зовнішньоекономічною та іншими видами підприємницької діяльності, передбаченими законодавством України. При цьому вони мають такі ж права і обов'язки, що і громадяни України, якщо інше не випливає з Конституції та законів України.

Чинним законодавством, що регулює підприємницьку діяльність в Україні, в тому числі і Цивільний та Господарський кодекси України, які набрали чинності з 01.01.2004 року, не встановлено особливостей та окремого порядку державної реєстрації іноземних фізичних осіб як суб'єктів підприємницької діяльності.

Проте в частині другій статті 55 Господарського кодексу України зазначається, що суб'єктами господарювання є громадяни України, іноземці та особи без громадянства, які здійснюють господарську діяльність та зареєстровані відповідно до закону як підприємці. Отже, на іноземних осіб і поширюються ті самі вимоги, що і на здійснення державної реєстрації фізичних осіб - громадян України.

Опрос