Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Относительно снятия с учета в Госфинмониторинге

Главное территориальное управление юстиции в области
Письмо от 17.04.2015 № 06-12/80

МІНІСТЕРСТВО ЮСТИЦІЇ УКРАЇНИ
ГОЛОВНЕ ТЕРИТОРІАЛЬНЕ УПРАВЛІННЯ ЮСТИЦІЇ У ДОНЕЦЬКІЙ ОБЛАСТІ

ЛИСТ

від 17.04.2015 р. N 06-12/80

Щодо зняття з обліку в Держфінмоніторингу

У зв'язку із ситуацією, яка склалася на території Донецької області, проведенням АТО на території Донецької області, звільняються як державні нотаріуси, так і припиняють свою діяльність приватні нотаріуси. Через це у нотаріусів, як суб'єктів первинного фінансового моніторингу, є необхідність виконати певні обов'язки.

Так, відповідно до Закону України "Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, або фінансуванню тероризму" (далі - Закон) та Порядку взяття на облік суб'єктів первинного фінансового моніторингу, реєстрації ними фінансових операцій, що підлягають фінансовому моніторингу, і подання Державній службі фінансового моніторингу інформації про зазначені та інші фінансові операції, що можуть бути пов'язані з легалізацією (відмиванням) доходів, одержаних злочинним шляхом, або фінансуванням тероризму, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 25.08.2010 N 747 (далі - Порядок), у разі припинення своєї діяльності суб'єкт первинного фінансового моніторингу повинен повідомити про це Держфінмоніторинг України із зазначенням причин (пункт 1 частини другої статті 6 Закону, пункт 11 Порядку).

Інформація направляється до Держфінмоніторингу України протягом трьох робочих днів з дати припинення діяльності особи відповідно до законодавства України (п. 10 Порядку). Слід нагадати, що згідно п. 4 Порядку будь-яка інформація, яку суб'єкт подає до Держфінмоніторингу, на паперових носіях надсилається поштою з повідомленням про вручення поштового відправлення або нарочним, в електронному вигляді - захищеними каналами зв'язку. У разі коли суб'єкт подає інформацію на паперових носіях, підтвердженням дотримання ним строків подання такої інформації, передбачених законом, є наявність у суб'єкта документа, виданого оператором поштового зв'язку, що підтверджує факт надіслання відповідної інформації з повідомленням про вручення поштового відправлення.

Опрос