Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Относительно порядка ведения учета и составления финансовой и бюджетной отчетности распорядителями и получателями благотворительных взносов и бюджетных средств

Государственная казначейская служба Украины
Письмо от 13.05.2013 № 17-08/965-10705

ДЕРЖАВНА КАЗНАЧЕЙСЬКА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ЛИСТ

від 13.05.2013 р. N 17-08/965-10705

Державна казначейська служба України (далі - Казначейство) розглянула лист <...> та в межах компетенції повідомляє наступне.

Загальні засади благодійної діяльності в Україні, забезпечення правового регулювання відносин у суспільстві, спрямованих на розвиток благодійної діяльності, сприятливих умов для утворення і діяльності благодійних організацій, утвердження гуманізму і милосердя визначає Закон України "Про благодійну діяльність та благодійні організації".

Статтею 13 Бюджетного кодексу України визначено, що благодійні внески, гранти та дарунки відносяться до першої підгрупи другої групи власних надходжень бюджетних установ.

Пунктом 49 Порядку складання, розгляду, затвердження та основних вимог до виконання кошторисів бюджетних установ, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 28.02.2002 N 228, визначено, що зміни до спеціального фонду кошторису вносяться у разі, коли загальний обсяг фактичних надходжень до цього фонду разом з обсягом залишків бюджетних коштів на його рахунках на початок року буде більший, ніж відповідні надходження, враховані у кошторисі на відповідний рік.

Пунктом 11.16 Порядку казначейського обслуговування державного бюджету за витратами, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 24.12.2012 N 1407, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 17.01.2013 за N 130/22662, визначено, що, у разі проведення операцій розпорядниками бюджетних коштів в натуральній формі відповідно до законодавства зазначені операції проводяться в межах планових показників та відображаються в бухгалтерському обліку виконання державного бюджету. Розпорядники бюджетних коштів не пізніше останнього робочого дня місяця складають та подають до органів Казначейства довідку про надходження у натуральній формі.

Опрос