Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Относительно порядка зачисления поступлений средств по возмещению земельного налога и отражения в бухгалтерском учете расчетов по налогу на землю

Государственное казначейство Украины
Письмо от 25.05.2010 № 15-04/1166-8951

ДЕРЖАВНЕ КАЗНАЧЕЙСТВО УКРАЇНИ

ЛИСТ

від 25.05.2010 р. N 15-04/1166-8951

Державне казначейство України розглянуло лист <...> стосовно порядку зарахування надходжень коштів з відшкодування земельного податку та відображення у бухгалтерському обліку розрахунків з податку на землю та повідомляє таке.

Основним документом, що регулює земельні відносини в Україні, є Земельний кодекс України, а справляння плати за землю здійснюється відповідно до Закону України "Про плату за землю". Статтею 2 зазначеного Закону передбачено, що платниками земельного податку є власники земельних ділянок та землекористувачі. Згідно зі статтею 12 цього ж Закону установи, які користуються пільгами щодо земельного податку та здають в оренду окремі будівлі або їх частини, податок на земельні ділянки, зайняті цими будівлями (їх частинами), сплачують у встановлених розмірах на загальних підставах, тобто втрачають зазначені пільги.

Відповідно до частини 1 статті 797 Цивільного кодексу України плата, яка справляється з наймача будівлі або іншої капітальної споруди (їх окремої частини), складається з плати за користування нею і плати за користування земельною ділянкою.

Організаційні відносини, пов'язані з передачею в оренду майна, регулюються положенням Закону України "Про оренду державного та комунального майна", якщо інше не передбачено законодавством та договором оренди.

Взаємовідносини балансоутримувача (орендодавця) з орендарем регулюються договором, який укладається у письмовій формі та відповідає вимогам чинного законодавства України.

Опрос