Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Относительно проведения расходов распорядителями бюджетных средств, имеющими задолженность по коммунальным платежам

Государственное казначейство Украины
Письмо от 04.06.2008 № 15-06/1372-8937

ДЕРЖАВНЕ КАЗНАЧЕЙСТВО УКРАЇНИ

ЛИСТ

від 04.06.2008 р. N 15-06/1372-8937

Державне казначейство України розглянуло лист <...> щодо проведення видатків розпорядниками бюджетних коштів, які мають заборгованість по комунальних платежах та повідомляє.

Статтею 62 Закону України "Про Державний бюджет України на 2008 рік та про внесення змін до деяких законодавчих актів України" визначено, що будь-які видатки, пов'язані з утриманням бюджетних установ, можуть здійснюватися розпорядниками бюджетних коштів у разі, коли відсутня прострочена заборгованість із заробітної плати (грошового забезпечення), а також за спожиті комунальні послуги та енергоносії.

Враховуючи зазначене, обмеження на здійснення видатків розпорядників бюджетних коштів, у яких є заборгованість за комунальними послугами та енергоносіями, стосується тільки видатків, пов'язаних з утриманням даної установи, тобто: поточних видатків, пов'язаних з функціонуванням цієї установи, видатків на поточний та капітальний ремонт приміщень тощо.

При цьому призупиненню не підлягають операції з проведення видатків на оплату податків і зборів та виплату заробітної плати, які також відносяться до витрат на утримання установи, оскільки згідно з статтею 24 Закону України "Про оплату праці" заробітна плата виплачується працівникам регулярно в робочі дні в строки, встановлені у колективному договорі, але не рідше двох разів на місяць через проміжок часу, що не перевищує шістнадцяти календарних днів. Збір на державне обов'язкове пенсійне страхування сплачується одночасно з одержанням коштів в установах банків на оплату праці (стаття 5 Закону України "Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування").

Стосовно здійснення поточних видатків бюджетною установою при наявності небюджетної заборгованості, то необхідно зазначити, що наявність небюджетної заборгованості не впливає на процес здійснення бюджетною установою видатків, пов'язаних з її функціонуванням.

Опрос