Идет загрузка документа (3 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О комплексе неотложных мер по практической реализации реструктуризации внешнего государственного долга Украины перед Международным Валютным Фондом

Проект постановления Верховной Рады Украины от 03.06.2021 № 5607
Дата рассмотрения: 03.06.2021 Карта проходжения проекта

ПОСТАНОВА ВЕРХОВНОЇ РАДИ УКРАЇНИ

Про комплекс невідкладних заходів щодо практичної реалізації реструктуризації зовнішнього державного боргу України перед Міжнародним Валютним Фондом

Співпраця України з МВФ має багату і тривалу історію, яка розпочалась у 1992 році коли наша держава стала членом МВФ. За весь час ми отримали від Фонду кілька мільярдів доларів та як умову їх виділення впровадили низку реформ. Всього за понад 25 років співпраці України і МВФ укладено 10 кредитних угод. Дві з них передбачали застосування механізму розширеного фінансування, а решта вісім - механізм stand-by - "напоготові".

Також на сучасному етапі Україна залучає кредитне фінансування від інших міжнародних фінансових установ - Світовий банк, ЄБРР, ЄІБ, а також урядів іноземних держав, в тому числі США, ЄС, Німеччина, Канади, Японії тощо.

Найбільша поточна проблема України - пік виплат боргів попередніх років.

У 2021 році наша країна витратить 468,4 млрд. грн. на погашення державного боргу та ще 158,68 млр. грн. на його обслуговування. Тобто сумарно виходить 627,08 млрд. грн. А це майже половина усієї видаткової частини державного бюджету, і на третину більше показника 2020 року.

Більше 300 законодавців з усього світу 13 травня 2020 року закликали Міжнародний валютний фонд (МВФ) і Світовий банк (СБ) списати борги найбідніших країн і збільшити фінансування для запобігання глобального економічного спаду.

Виходячи з аналізу економічного стану України та прогнозу ризиків наповнення доходної частини Державного бюджету у 2021 році Верховна Рада України постановляє:

Кабінету Міністрів України терміново підготувати та направити Звернення до Міжнародного Валютного Фонду з пропозицією реструктуризації частини зовнішнього державного боргу України як країни, яка зазнала значного падіння соціального - економічного стану під час пандемії, зменшення доходів населення та як наслідок зростання бідності.

Кабінету Міністрів України:

2.1. Провести необхідні консультації та переговори з МВФ з метою роз'яснення позиції України щодо зовнішнього державного боргу.

2.2. Створити тимчасову спеціальну робочу групу з питань розробки комплексу невідкладних заходів практичної реалізації реструктуризації зовнішнього державного боргу України перед МВФ, залучивши до неї народних депутатів України - представників усіх фракцій і груп у Верховній Раді України.

Ця Постанова набирає чинності з дня її прийняття.

 

Голова Верховної Ради
України

 

Опрос