Идет загрузка документа (7 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Об образовании Временной следственной комиссии Верховной Рады Украины по вопросам расследования захвата культовых сооружений в Тернопольской области, других фактов дискриминации по религиозному, политическому признаку, вмешательства правоохранительных органов и неустановленных вооруженных формирований в межконфессиональные споры, внесудебном преследовании по политическому и другому признаку в нарушение Конституции Украины

Проект постановления Верховной Рады Украины от 15.10.2015 № 3333
Дата рассмотрения: 15.10.2015 Карта проходжения проекта

ПОСТАНОВА ВЕРХОВНОЇ РАДИ УКРАЇНИ

Про утворення Тимчасової слідчої комісії Верховної Ради України з питань розслідування захоплення культових споруд в Тернопільській області, інших фактів дискримінації за релігійною, політичною ознакою, втручання правоохоронних органів та невстановлених озброєних формувань в міжконфесійні суперечки, позасудове переслідування за політичною та іншою ознакою в порушення Конституції України

Відповідно до статті 89 Конституції України, статті 87 Регламенту Верховної Ради України,

Верховна Рада України постановляє:

1. Утворити Тимчасову слідчу комісію Верховної Ради України з питань розслідування захоплення культових споруд в Тернопільській області, інших фактів дискримінації за релігійною, політичною ознакою, втручання правоохоронних органів та невстановлених озброєних формувань в міжконфесійні суперечки, позасудове переслідування за політичною та іншою ознакою в порушення Конституції України.

2. Доручити Тимчасовій слідчій комісії в межах парламентського контролю провести повне, всебічне та об'єктивне розслідування фактів:

- дискримінації за релігійною ознакою з залученням збройних формувань;

- застосування правоохоронних органів та політичних партій в міжконфесійне релігійне протистояння;

- розслідування фактів порушення Конституції України та Міжнародних зобов'язань України (законів), щодо свободи совісті та права на віросповідання;

- вивчення інших фактів дискримінації та позасудового переслідування за політичною або релігійною ознакою в порушення Конституції України;

- внести пропозиції до Верховної Ради України та правоохоронних органів щодо вивчених встановлених фактів (доказів).

3. Генеральній прокуратурі України, Службі безпеці України, Міністерству внутрішніх справ України та іншим органам державної влади та місцевого самоврядування сприяти діяльності Тимчасовій слідчий комісії та забезпечити додержання Законів України "Про статус народного депутата України", "Про комітети Верховної Ради України" та "Про державну таємницю" щодо доступу членів Тимчасової слідчої комісії до інформації, матеріалів та документів, які стосуються предмета діяльності Тимчасової слідчої комісії.

4. Визначити, що кількісний склад Тимчасової слідчої комісії становить 11 народних депутатів України, при цьому забезпечується представництво не менш як по одному народному депутату України від 30 народних депутатів України - членів кожної депутатської фракції (депутатської групи), але не менше ніж 1 народний депутат України від кожної депутатської фракції (групи).

5. Обрати головою Тимчасової слідчої комісії - народного депутата України Новинського Вадима Владиславовича (члена депутатської фракції Політичної партії "Опозиційний блок"), заступником голови Тимчасової слідчої комісії ____________________________________________________________________ народного депутата України (фракція/позафракційний).

6. Обрати до складу Тимчасової слідчої комісії таких народних депутатів України:

1.

- фракція партії "Блок Петра Порошенка"

2.

3.

- фракція політичної партії "Народний фронт"

4.

5. Новинський В. В.

- фракція політичної партії "Опозиційний блок"

6. Шурма І. М.

7.

- фракція політичної партії "Об'єднання "Самопоміч"

8.

- фракція Радикальної партії Олега Ляшка

9.

- фракція політичної партії "Всеукраїнське об'єднання "Батьківщина"

10. Деркач А. Л.

- група "Воля народу"

11. Шипко А. Ф.

- група "Відродження"

7. Матеріально-технічне, кадрове, інформаційне та організаційне забезпечення роботи Тимчасової слідчої комісії покласти на Апарат Верховної Ради України.

8. Визначити термін діяльності Тимчасової слідчої комісії - шість місяців з дня прийняття цієї Постанови.

9. Перший звіт Тимчасової слідчої комісії про виконану роботу заслухати на пленарному засіданні Верховної Ради України не пізніше тридцяти днів з дня прийняття цієї Постанови.

10. Ця Постанова набирає чинності з дня її прийняття.

 

Голова Верховної Ради
України

В. ГРОЙСМАН

Опрос