Идет загрузка документа (4 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О запрещении субъектам хозяйствования, предоставляющим услуги населению Украины по тепло-, газо-, электро-, водоснабжению и водоотводу выставлять неподтвержденные долги

Проект постановления Верховной Рады Украины от 09.10.2015 № 3307
Дата рассмотрения: 09.10.2015 Карта проходжения проекта

ПОСТАНОВА ВЕРХОВНОЇ РАДИ УКРАЇНИ

Про заборону суб'єктам господарювання, які надають послуги населенню України з тепло-, газо-, електро-, водопостачання та водовідведення виставляти непідтверджені борги

В умовах постійного та значного за обсягом зростання тарифів постачальники послуг з тепло-, газо-, електро-, водопостачання та водовідведення здійснюють нарахування платежів за спожиті послуги не на підставі показників лічильників (за наявності таких), а на основі "квазі" розрахунків розрахункових центрів без можливості фіксування у платіжному документі (квитанції) побутовим споживачем обсягу спожитих послуг на початок та кінець розрахункового періоду, що призводить до постійних конфліктів між побутовими споживачами та надавачами відповідних послуг, необґрунтованого збагачення останніх (адже так звані "розрахункові" нарахування можуть в рази відрізнятися від фактичних, визначених на основі показників лічильників). Таке явище є небезпечним та потребує якнайшвидшого подолання шляхом уніфікації порядку та форм розрахунків за відповідні послуги на всій території країни, законодавчого встановлення вимоги, за якою сплата за спожиті послуги у разі наявності приладів обліку здійснюється побутовим споживачем виключно на підставі показників таких приладів.

З огляду на відсутність на практиці єдиних підходів до порядку розрахунків та форм платіжних документів в розрізі різних територій та постачальників послуг, виникнення непідтверджених боргів у населення, постійний психологічний тиск, який чиниться з боку суб'єктів господарювання, які надають послуги населенню України з тепло-, газо-, електро-, водопостачання та водовідведення, на побутових споживачів, керуючись статтею 85 Конституції України Верховна Рада України постановляє:

1. Кабінету Міністрів України, Антимонопольному комітету України терміново вжити заходів щодо заборони суб'єктам господарювання, які надають послуги населенню України з тепло-, газо-, електро-, водопостачання та водовідведення вимагати з побутового споживача оплати за поставлені послуги не на підставі показників лічильників (за наявності таких), а на основі "квазі" розрахунків розрахункових центрів без можливості фіксування у платіжному документі (квитанції) побутовим споживачем обсягу спожитих послуг на початок та кінець розрахункового періоду.

2. Національній комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг розробити єдині платіжні документи для розрахунків за спожиті послуги з тепло-, газо-, електро-, водопостачання та водовідведення, які мають обов'язково містити реквізити для відображення даних щодо показників приладу обліку на початок та кінець звітного періоду (місяця).

3. Кабінету Міністрів України, Антимонопольному комітету України вжити заходів щодо заборони використання будь-яких інших документів та форм розрахунків та нарахування заборгованостей побутовим споживачам не на підставі показників лічильників (за наявності таких), а у разі наявності заборгованості для її підтвердження при знятті показів з лічильника необхідна присутність споживача та його підпис, тільки після чого заборгованість може бути пред'явлена.

4. Кабінету Міністрів України до 1 грудня 2015 року проінформувати Верховну Раду України про стан реалізації цієї Постанови.

5. Ця Постанова набирає чинності з моменту її прийняття.

 

Голова Верховної Ради
України

В. ГРОЙСМАН

Опрос