Идет загрузка документа (6 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Об Обращении Верховной Рады Украины к государствам-партнерам (демократическим государствам мира) и международным организациям относительно намерений проведения незаконных выборов в отдельных районах Донецкой и Луганской областей

Проект постановления Верховной Рады Украины от 17.09.2015 № 3123
Дата рассмотрения: 17.09.2015 Карта проходжения проекта

ПОСТАНОВА ВЕРХОВНОЇ РАДИ УКРАЇНИ

Про Звернення Верховної Ради України до держав-партнерів (демократичних держав світу) та міжнародних організацій щодо намірів проведення незаконних виборів в окремих районах Донецької та Луганської областей

Верховна Рада України постановляє:

1. Затвердити Звернення Верховної Ради України до держав-партнерів (демократичних держав світу) та міжнародних організацій щодо намірів проведення незаконних виборів в окремих районах Донецької та Луганської областей.

2. Доручити Міністерству закордонних справ України поінформувати відповідні органи держав-партнерів України, а також міжнародні організації про зміст цього Звернення.

3. Ця Постанова набирає чинності з дня її прийняття.

 

Голова Верховної Ради
України

В. Гройсман 

 

ЗВЕРНЕННЯ
Верховної Ради України до держав-партнерів (демократичних держав світу) та міжнародних організацій щодо намірів проведення незаконних виборів в окремих районах Донецької та Луганської областей

Верховна Рада України як єдиний орган законодавчої влади виступає за проведення вільних, демократичних і прозорих виборів місцевих органів влади в окремих районах Донецької та Луганської областей, які мають відбутися згідно з чинним українським законодавством та відповідно до стандартів Організації з безпеки та співробітництва в Європі. Закріплення саме такого положення в Комплексі заходів з виконання Мінських домовленостей стало однією з ключових умов мирного врегулювання.

У цьому зв'язку, Верховна Рада України обурена повідомленнями про провокаційні наміри маріонеток Кремля провести псевдо-вибори в окремих районах Донецької та Луганської областей України 18 жовтня та 1 листопада 2015 року. Такий виборчий фарс не відповідає ні чинному українському законодавству, ні загальновизнаним демократичним стандартам ОБСЄ та є свідомим кроком, спрямованим на зрив мирного процесу.

Нагадуємо, що аналогічне рішення і подальше проведення псевдо-виборів в окремих районах Донецької та Луганської областей 2 листопада 2014 року завдало значного удару по Мінським домовленостям і призвело до ескалації конфлікту на Донбасі.

Чесні та демократичні вибори до органів місцевого самоврядування Донецької та Луганської областей неможливі під дулами автоматів. Вільне волевиявлення громадян України, які сьогодні перебувають на тимчасово окупованій території, можливе лише за умови проведення виборів у безпечних умовах, без будь-якого зовнішнього тиску, у чіткій відповідності до українського законодавства, а також згідно зі стандартами та за умови відповідного моніторингу з боку БДІПЛ/ОБСЄ.

Росія та бойовики також не демонструють жодного прогресу у контексті виконання інших пунктів Комплексу заходів з реалізації Мінських домовленостей, зокрема щодо відведення важких озброєнь від лінії зіткнення, забезпечення з боку Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ як верифікації цього процесу, так і моніторингу за територією окремих районів Донецької та Луганської областей та неконтрольованої Урядом України ділянки державного кордону, обміну заручниками та відновлення Україною контролю над ділянкою спільного кордону з РФ. Також не вирішено питання звільнення політичних в'язнів, які були позбавлені волі з політичних мотивів, зокрема Н. Савченко, О. Сенцова, О. Кольченка, М. Карпюка, С. Клика, А. Чийгоза, А. Асанова, М. Дегерменджи, Р. Зайтулаєва, Н. Прілова, Р. Вайтова, Ф. Сайфуллаєва та інших.

Враховуючи безумовний та необмежений вплив, який Російська Федерація має на підконтрольних їй бойовиків, відсутність конструктивних кроків Москви свідчить про свідоме нехтування Кремлем взятими на себе зобов'язаннями. Складається враження, що Москва свідомо маргіналізує окремі райони Донецької та Луганської областей України, перетворює їх на чорну діру безвідповідальності та хаосу, підбурюючи до проведення псевдо-виборів.

Україна виконала свої зобов'язання в рамках Мінських домовленостей. Успішне мирне врегулювання залежить виключно від спроможності, бажання та готовності офіційної Москви ефективно реалізувати свою частину зобов'язань.

Верховна Рада України рішуче підтримує міжнародні зусилля, передусім з боку Європейського Союзу, ОБСЄ, Сполучених Штатів Америки, Австралії, Канади, Японії та інших демократичних держав світу, спрямовані на врегулювання ситуації на сході України, та у світлі відкриття роботи 70-ї сесії Генеральної асамблеї ООН закликає звернути особливу увагу на зухвалі дії Росії та підтримуваних нею бойовиків.

Верховна Рада України вимагає відновлення територіальної цілісності України, включаючи Автономну Республіку Крим, згідно з резолюцією Генеральної асамблеї ООН 68/262 від 27 березня 2014 року.

Верховна Рада України в чергове закликає Раду Безпеки Організації Об'єднаних Націй та Ради Європейського Союзу прискорити розгляд звернення Українського Парламенту від імені України від 17 березня 2015 року стосовно розгортання на території України міжнародної операції з підтримання миру і безпеки.

Верховна Рада України вважає можливі псевдо-вибори в окремих районах Донбасу тією межею, яку Росія не має права перетнути. У цьому зв'язку, Український Парламент закликає міжнародну спільноту посилити всебічний тиск на Російську Федерацію з метою уникнення зриву Мінських домовленостей.

____________

Опрос