Идет загрузка документа (4 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Об Обращении к институциям и государствам-членам Европейского Союза относительно выполнения Плана действий по либерализации ЕС визового режима для Украины

Проект постановления Верховной Рады Украины от 13.05.2015 № 2834
Дата рассмотрения: 13.05.2015 Карта проходжения проекта

ПОСТАНОВА ВЕРХОВНОЇ РАДИ УКРАЇНИ

Про Звернення до інституцій та держав-членів Європейського Союзу щодо виконання Плану дій з лібералізації ЄС візового режиму для України

Верховна Рада України постановляє:

1. Затвердити Звернення Верховної Ради України до інституцій та держав-членів Європейського Союзу щодо виконання Плану дій з лібералізації ЄС візового режиму для України.

2. Доручити Голові Верховної Ради України невідкладно направити текст Звернення до Європейського Парламенту, Європейської Комісії та національних парламентів держав-членів ЄС.

3. Ця Постанова набирає чинності з дня її прийняття.

 

Голова Верховної Ради
України

В. ГРОЙСМАН

 

ЗВЕРНЕННЯ
до інституцій та держав-членів Європейського Союзу щодо виконання Плану дій з лібералізації ЄС візового режиму для України

У травні 2005 року Україна в односторонньому порядку скасувала візові вимоги для громадян ЄС, вважаючи такий крок актом доброї волі та сигналом Європейському Союзу щодо готовності розвивати контакти між громадянами ЄС та України.

Фактично з цього моменту візові відносини між сторонами будувалися на основі принципу асиметричності, що породжувало різницю у забезпеченні прав громадян України та громадян ЄС на свободу пересування.

Відкритість сторін та взаємне бажання до об'єднання у спільний європейський гуманітарний простір мали наслідком укладення Угоди між Україною та ЄС про спрощення оформлення віз, яка набрала чинності з 1 січня 2008 року, та подальше розширення візових спрощень, яке відбулось 1 липня 2013 року.

Розцінюючи укладення Угоди про спрощення віз як підготовчий крок до взаємного скасування віз для короткострокових поїздок громадян, у листопаді 2010 року на Саміті Україна - ЄС нашій державі було надано План дій щодо лібералізації візового режиму, виконання якого було передбачено у 2 етапи (законодавча та імплементаційна фази).

Як під час виконання першої, законодавчої, фази Плану дій, так і під час його другої, імплементаційної, фази Верховна Рада України продемонструвала готовність надавати максимальне сприяння ефективному виконанню завдань, які стоять перед нашою державою в рамках безвізового діалогу з Європейським Союзом.

Виконання Плану дій стало рушійною силою масштабних перетворень та реформ в Україні. Сьогодні Україна знаходиться на завершальній стадії виконання другої фази Плану дій щодо лібералізації ЄС візового режиму для України. Європейська Комісія оцінює стан виконання нашою державою відповідних завдань.

Цей процес ще не завершився і українське суспільство зберігає надію, що Ризький саміт Східного партнерства у травні ц. р. дозволить зафіксувати чіткі перспективи надання Україні безвізового режиму.

Зважаючи на обсяг реформ, які вже здійснила Україна у процесі виконання Плану дій, а також рішучі наміри Парламенту, Президента та Прем'єр-міністра України протягом 2 місяців до Ризького саміту "Східного партнерства", забезпечити виконання завдань, що залишилися, Верховна Рада України закликає інституції та держави-члени ЄС:

підтримати Україну та інші країни "Східного партнерства" на шляху реформ та інтеграції політичного, економічного та соціального устроїв з Європейським Союзом;

продемонструвати довгоочікуваний акт солідарності та підтримки українського народу, звернутися до учасників Ризького саміту з пропозицією надати позитивний сигнал щодо запровадження безвізового режиму для громадян України та Грузії і визначити при цьому чіткий термін запровадження безвізового режиму.

____________

Опрос