Идет загрузка документа (10 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О Рекомендациях парламентских слушаний на тему: "Перспективы введения Европейским Союзом безвизового режима для граждан Украины"

Проект постановления Верховной Рады Украины от 13.05.2015 № 2833
Дата рассмотрения: 13.05.2015 Карта проходжения проекта

ПОСТАНОВА ВЕРХОВНОЇ РАДИ УКРАЇНИ

Про Рекомендації парламентських слухань на тему: "Перспективи запровадження Європейським Союзом безвізового режиму для громадян України"

Верховна Рада України постановляє:

1. Схвалити Рекомендації парламентських слухань на тему: "Перспективи запровадження Європейським Союзом безвізового режиму для громадян України" (додаються).

2. Кабінету Міністрів України до 20 травня 2015 року проінформувати Верховну Раду України про стан реалізації Рекомендацій парламентських слухань, схвалених цією Постановою.

3. Контроль за виконанням цієї Постанови покласти на Комітет Верховної Ради України з питань європейської інтеграції.

4. Ця Постанова набирає чинності з дня її прийняття.

 

Голова Верховної Ради
України

В. ГРОЙСМАН

 

Пропозиції до проекту рекомендацій парламентських слухань на тему: "Перспективи запровадження Європейським Союзом безвізового режиму для громадян України"

Напередодні Ризького саміту ініціативи Європейського Союзу "Східне партнерство" (21 - 22 травня 2015 р.) особливої актуальності набуває досягнення політичного рішення щодо запровадження Європейським Союзом безвізового режиму поїздок для громадян України до країн Шенгенської зони.

Після схвалення 23 червня 2014 року Радою Європейського Союзу із закордонних справ рішення про перехід України до виконання другої (імплементаційної) фази Плану дій щодо лібералізації Європейським Союзом візового режиму для України (далі - План дій), затвердження та впровадження Урядом Національного плану заходів з виконання Плану дій (розпорядження від 20 серпня 2014 р. N 805), проведені протягом вересня 2014 р. - березня 2015 р. експертні місії ЄС та його держав-членів, що здійснювали оцінку виконання відповідних критеріїв, надали в цілому позитивну оцінку зусиллям та результатам України у їх виконанні.

Європейська Комісія, як зазначено в її останній доповіді від 08.05.2015, здійснить узагальнення результатів виконання Україною критеріїв Плану дій та підготує відповідну доповідь до кінця 2015 року.

З огляду на важливість та значення для українських громадян питання скасування віз до держав-членів ЄС, інших учасників Шенгенського простору, Україна очікує, що на Ризькому саміті ініціативи ЄС "Східне партнерство" буде чітко означено перспективу безвізового режиму для України та визначено можливі часові рамки.

Разом з тим, незважаючи на значний прогрес України у виконанні критеріїв другої фази Плану дій, є необхідність завершення виконання низки технічних критеріїв Плану дій.

З метою забезпечення якнайшвидшого ухвалення Європейським Союзом позитивного рішення щодо скасування візового режиму для громадян України учасники парламентських слухань рекомендують:

Верховній Раді України:

1. Посилити роботу парламентських груп дружби з парламентами європейських держав та постійних делегацій Верховної Ради України, задля забезпечення всебічної підтримки Європейським Парламентом та національними парламентами держав-членів ЄС євроінтеграційних прагнень України та отримання Україною безвізового режиму.

2. Ініціювати та ухвалити Постанову Верховної Ради України "Про звернення до інституцій та держав-членів Європейського Союзу щодо запровадження безвізового режиму для України".

3. Передбачити в необхідному обсязі в Державному бюджеті України на 2015 рік та наступні роки фінансування на здійснення парламентського контролю за додержанням конституційних прав Секретаріатом Уповноваженого Верховної Ради з прав людини.

4. Забезпечити розгляд та прийняття проектів законів України:

"Про внесення змін до деяких законодавчих актів України у зв'язку з прийняттям Закону України "Про Національне антикорупційне бюро України" (реєстраційний номер 2492);

"Про внесення змін до Законів України "Про Національне антикорупційне бюро України" і "Про запобігання корупції" (реєстраційний номер 2494);

"Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо фінансування діяльності політичних партій" (реєстраційний номер 2563);

"Про внесення зміни до статті 87 Бюджетного кодексу України" (реєстраційний номер 2564);

"Про органи внутрішніх справ" (реєстраційний номер 2561);

"Про сервісні послуги та сервісні центри Міністерства внутрішніх справ України" (реєстраційний номер 2567).

5. Внести необхідні зміни в Трудовий кодекс України з метою забезпечення недискримінації у трудових відносинах;

6. Ініціювати процедуру звітування в рамках "години запитань до уряду" до кінця поточного року на щомісячній основі представників Кабінету Міністрів України щодо стану виконання критеріїв, висловлених в останньому звіті Європейської Комісії

Президентові України:

1. Внести на розгляд Верховної Ради законопроект "Про затвердження Національної стратегії у сфері прав людини".

Кабінету Міністрів України:

1. Невідкладно - протягом поточної сесії внести на розгляд Верховної Ради України законопроекти:

• "Про приєднання України до Розширеної часткової угоди Ради Європи про створення групи зі співробітництва в боротьбі проти зловживання наркотиками та їх незаконного обігу (Група Помпіду)";

• "Про внесення змін до Кодексу адміністративного судочинства України (щодо невідкладного розгляду судами позовів про затримання нелегальних мігрантів з метою ідентифікації, прийняття якого дозволить вирішити питання поміщення затриманих нелегальних мігрантів до пунктів тимчасового перебування іноземців)";

• "Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення у контексті посилення відповідальності за вчинення адміністративних правопорушень міграційного законодавства (статті 203 - 2061)";

• "Про зовнішню трудову міграцію";

• "Про внесення змін до Кримінального кодексу України щодо поширення інституту спеціальної конфіскації на злочини з фінансування тероризму та відмивання коштів, а також за вчинення інших злочинів, що передують легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом); посилення відповідальності за вчинення суспільно небезпечних злочинів у сфері господарської діяльності, що передують легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом (у тому числі за незаконне використання інсайдерської інформації, маніпулювання на фондовому ринку)".

2. Прискорити реалізацію заходів із створення Національного агентства з питань запобігання корупції.

3. Забезпечити розроблення та схвалення до кінця 2015 року Державної програми протидії торгівлі людьми на 2016 - 2020 роки.

4. Пришвидшити виконання необхідних критеріїв, висловлених в останньому звіті Європейської Комісії, зокрема, у таких сферах як: безпека документів, інтегроване управління кордонами та міграцією, громадський порядок та безпека, включаючи питання боротьби з корупцією;

5. Продовжити підготовку фахівців, які залучені до реалізації державної політики у сфері протидії торгівлі людьми, проведення інформаційних кампаній, спрямованих на інформування населення щодо ризиків потрапляння у ситуацію торгівлі людьми та можливостей отримання допомоги від державних структур та міжнародних і громадських організацій.

6. Налагодити активну співпрацю МВС, ДМС із профільними відомствами держав-членів ЄС

____________

Опрос