Идет загрузка документа (3 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О принятии неотложных мер для решения проблем своевременного предоставления квалифицированной медицинской помощи и услуг психологической реабилитации пострадавшим и демобилизованным участникам антитеррористической операции

Проект постановления Верховной Рады Украины от 28.04.2015 № 2745
Дата рассмотрения: 28.04.2015 Карта проходжения проекта

ПОСТАНОВА ВЕРХОВНОЇ РАДИ УКРАЇНИ

Про вжиття невідкладних заходів для вирішення проблем своєчасного надання кваліфікованої медичної допомоги та послуг психологічної реабілітації постраждалим і демобілізованим учасникам антитерористичної операції

Верховна Рада України постановляє:

1. Рекомендувати Кабінету Міністрів України у місячний строк з дня набрання чинності цієї Постанови:

1.1. Затвердити порядки використання у 2015 році коштів державного бюджету на фінансування діючих державних програм спрямованих на покращення медичного забезпечення та психологічної реабілітації постраждалих учасників антитерористичної операції.

1.2. Вжити невідкладних заходів щодо запровадження обов'язкового медичного обстеження стану здоров'я демобілізованих учасників антитерористичної операції, надання їм першочергового санаторно-курортного лікування та забезпечення технічними засобами реабілітації. До реабілітаційного процесу військових у госпіталях для ветеранів війни та закладах охорони здоров'я залучати фахівців з психологічної та фізичної реабілітації.

1.3. Терміново забезпечити вирішення питання щодо збільшення в спеціалізованих лікувальних установах для ветеранів війни (госпіталях, відділеннях, палатах для ветеранів війни у лікувально-профілактичних закладах), норм грошових витрат на харчування та медикаменти у розрахунку на одного хворого на день. Розрахунки провести з урахуванням показників інфляції.

1.4. Розробити за участі обласних та Київської міської державної адміністрації та затвердити державну цільову програму медичної, психологічної, соціально-трудової реабілітації та адаптації учасників антитерористичної операції, передбачивши можливу співпрацю з міжнародними організаціями щодо започаткування нових і продовження реалізації наявних відповідних міжнародних проектів.

Відповідні програми також мають бути затверджені на рівні АР Крим, областей та міст Києва і Севастополя.

1.5. Провести перевірку виконання законодавства України та стан фінансування державних програм, які стосуються питань медичного забезпечення та психологічної реабілітації постраждалих учасників антитерористичної операції, починаючи з грудня 2014 року. Про результати і рекомендації прозвітувати перед Верховною Радою України.

2. Заслухати звіт Кабінету Міністрів України стосовно реалізації заходів передбачених цією Постановою, не пізніше ____________ 2015 року.

3. Комітету Верховної Ради України у справах ветеранів, учасників бойових дій, учасників антитерористичної операції та людей з інвалідністю взяти на контроль реалізацію рекомендованих заходів.

4. Ця Постанова набирає чинності з дня її прийняття.

 

Голова Верховної Ради
України

В. ГРОЙСМАН

Опрос