Идет загрузка документа (6 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Об образовании Временной следственной комиссии Верховной Рады Украины относительно фактов коррупции в органах власти, изложенных в заявлении Председателя Госфининспекции Н. Г. Гордиенко о коррупции в Правительстве и хищении 7,5 млрд. грн. и в заявлении народного депутата С. А. Лещенко относительно открытия уголовного дела в Швейцарской Конфедерации по подозрению во взяточничестве против народного депутата Украины, Председателя Комитета Верховной Рады по вопросам топливно-энергетического комплекса, ядерной политики и ядерной безопасности Н. В. Мартыненко

Проект постановления Верховной Рады Украины от 02.04.2015 № 2519
Дата рассмотрения: 02.04.2015 Карта проходжения проекта

ПОСТАНОВА ВЕРХОВНОЇ РАДИ УКРАЇНИ

Про утворення Тимчасової слідчої комісії Верховної Ради України

з питань розслідування фактів корупції у вищих органах влади, в тому числі, викладених в заяві Голови Держфінінспеції України М. Г. Гордієнка про корупцію в Уряді та розкрадання 7,5 млрд. гривень державних коштів, а також у заяві народного депутата України С. А. Лещенка щодо відкриття кримінальної справи у Швейцарській Конфедерації за підозрою в хабарництві проти народного депутата України від фракції Політичної партії "НАРОДНИЙ ФРОНТ", Голови Комітету Верховної Ради України з питань паливно-енергетичного комплексу, ядерної політики та ядерної безпеки М. В. Мартиненка

З метою здійснення парламентського контролю за розслідуванням фактів корупції у вищих органах влади, в тому числі, викладених в заяві Голови Держфінінспеції України М. Г. Гордієнка про корупцію в Уряді та розкрадання 7,5 млрд. гривень державних коштів, а також у заяві народного депутата України С. А. Лещенка щодо відкриття кримінальної справи у Швейцарській Конфедерації за підозрою в хабарництві проти народного депутата України від фракції Політичної партії "НАРОДНИЙ ФРОНТ", Голови Комітету Верховної Ради України з питань паливно-енергетичного комплексу, ядерної політики та ядерної безпеки М. В. Мартиненка, відповідно до частини третьої статті 89 Конституції України та статті 87 Регламенту Верховної Ради України Верховна Рада України постановляє:

1. Утворити Тимчасову слідчу комісію Верховної Ради України з питань розслідування фактів корупції у вищих органах влади, в тому числі, викладених в заяві Голови Держфінінспеції України М. Г. Гордієнка про корупцію в Уряді та розкрадання 7,5 млрд. гривень державних коштів, а також у заяві народного депутата України С. А. Лещенка щодо відкриття кримінальної справи у Швейцарській Конфедерації за підозрою в хабарництві проти народного депутата України від фракції Політичної партії "НАРОДНИЙ ФРОНТ", Голови Комітету Верховної Ради України з питань паливно-енергетичного комплексу, ядерної політики та ядерної безпеки М. В. Мартиненка (далі - Тимчасова слідчу комісію).

2. Визначити основним завданням Тимчасової слідчої комісії розслідування фактів корупції у вищих органах влади, в тому числі, викладених в заяві Голови Держфінінспеції України М. Г. Гордієнка про корупцію в Уряді та розкрадання 7,5 млрд. гривень державних коштів, а також у заяві народного депутата України С. А. Лещенка щодо відкриття кримінальної справи у Швейцарській Конфедерації за підозрою в хабарництві проти народного депутата України від фракції Політичної партії "НАРОДНИЙ ФРОНТ", Голови Комітету Верховної Ради України з питань паливно-енергетичного комплексу, ядерної політики та ядерної безпеки М. В. Мартиненка.

3. Кабінету Міністрів України, міністерствам та іншим центральним органам виконавчої влади, Генеральній прокуратурі України, Службі безпеки України, іншим органам влади, установам та організаціям незалежно від форм власності та підпорядкування забезпечити додержання законів України "Про статус народного депутата України", "Про комітети Верховної Ради України", "Про державну таємницю" щодо доступу членів Тимчасової слідчої комісії до інформації, матеріалів і документів, що стосуються завдань діяльності Тимчасової слідчої комісії.

4. Встановити, що кількісний склад Тимчасової слідчої комісії складає 11 осіб, виходячи із забезпечення такого представництва в її складі: один представник від семидесяти народних депутатів України, але не менш як по одному народному депутату України від кожної депутатської фракції (депутатської групи), а також два представника від позафракційних народних депутатів України.

5. Обрати головою Тимчасової слідчої комісії народного депутата України Рабіновича Вадима Зіновійовича, заступником - Березу Борислава Юхимовича.

6. Обрати до складу Тимчасової слідчої комісії таких народних депутатів:

Рабінович Вадим Зіновійович

Береза Борислав Юхимович

- фракція Політичної партії "Опозиційний блок";

- позафракційний;

- фракція ПАРТІЇ "БЛОК ПЕТРА ПОРОШЕНКА";

- фракція ПАРТІЇ "БЛОК ПЕТРА ПОРОШЕНКА";

- фракція Політичної партії "НАРОДНИЙ ФРОНТ";

- фракція Політичної партії "Об'єднання "САМОПОМІЧ";

- фракція Радикальної партії Олега Ляшка;

- фракція Політичної партії Всеукраїнське об'єднання "Батьківщина";

- група "Воля народу";

- - група "Відродження";

- позафракційний.

7. Тимчасовій слідчій комісії підготувати та подати на розгляд Верховної Ради України звіт про виконану роботу не пізніше, ніж через 3 місяці з дня прийняття цієї Постанови.

8. Визначити термін діяльності Тимчасової слідчої комісії - 3 місяці з дня прийняття цієї Постанови.

9. Матеріально-технічне, кадрове, інформаційне та організаційне забезпечення діяльності Тимчасової слідчої комісії покласти на Апарат Верховної Ради України.

10. Ця Постанова набирає чинності з дня її прийняття.

 

Голова Верховної Ради
України

В. Гройсман 

Опрос