Идет загрузка документа (2 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О восстановлении исторической справедливости относительно Украинской Повстанческой Армии и вооруженного подполья Организации Украинских Националистов

Проект постановления Верховной Рады Украины от 02.04.2015 № 2518
Дата рассмотрения: 02.04.2015 Карта проходжения проекта

ПОСТАНОВА ВЕРХОВНОЇ РАДИ УКРАЇНИ

Про відновлення історичної справедливості щодо Української Повстанської Армії та збройного підпілля Організації Українських Націоналістів

З метою врегулювання питання статусу ветеранів Української Повстанської Армії (УПА) та збройного підпілля Організації Українських Націоналістів (ОУН), інших учасників національно-визвольних змагань, гарантії їх соціального захисту, а також з метою утвердження в суспільстві духу національного примирення та встановлення історичної справедливості, Верховна Рада України постановляє:

1. Визнати УПА та збройне підпілля ОУН, інші військові формації українських національно-визвольних змагань, які боролись за незалежність України у 1939 - 1956 роках, зокрема "Карпатська Січ", Українська Народна Самооборона, воюючою стороною в Другій світовій війні, а їх ветеранів - учасниками Другої світової війни та борцями за свободу і незалежність Української держави.

2. Визнати діяльність УПА, збройного підпілля ОУН та інших військових формацій українських національно-визвольних змагань 1939 - 1956 років такою, що відповідає вимогам Протоколу І Женевської конвенції від 12 серпня 1949 року (стаття 43).

3. Відповідно до статті 5 Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту" Кабінету Міністрів України невідкладно визначити перелік підрозділів та ветеранів, що входили до складу УПА, збройного підпілля ОУН та інших військових формацій українських національно-визвольних змагань 1939 - 1956 років та поширити на них дію пільг передбачених даним Законом.

4. Ця Постанова набирає чинності з моменту прийняття.

 

Голова Верховної Ради
України

В. Гройсман 

Опрос