Идет загрузка документа (5 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Об Обращении Верховной Рады Украины к Генеральным штатам (Парламенту) Королевства Нидерланды относительно ситуации вокруг возвращения в Украину музейных ценностей

Проект постановления Верховной Рады Украины от 27.03.2015 № 2482
Дата рассмотрения: 27.03.2015 Карта проходжения проекта

ПОСТАНОВА ВЕРХОВНОЇ РАДИ УКРАЇНИ

Про звернення Верховної Ради України до Генеральних штатів (Парламенту) Королівства Нідерланди щодо ситуації навколо повернення до України музейних цінностей

Верховна Рада України постановляє:

1. Затвердити Звернення Верховної Ради України до Генеральних штатів (Парламенту) Королівства Нідерланди щодо ситуації навколо повернення до України музейних цінностей.

2. Доручити Голові Верховної Ради України невідкладно направити текст Звернення до Генеральних штатів (Парламенту) Королівства Нідерланди.

3. Ця Постанова набирає чинності з дня її прийняття.

 

Голова Верховної Ради
України

В. Гройсман 

 

ЗВЕРНЕННЯ
до Генеральних Штатів (Парламенту) Королівства Нідерланди щодо ситуації навколо повернення до України музейних цінностей

Висловлюємо членам Генеральних Штатів Королівства Нідерланди глибоку повагу та запевнення у незмінно дружніх стосунках між нашими державами.

Український народ в горі війни стурбований ситуацією, яка склалася навколо повернення до України частини виставки "Крим. Золотий острів у Чорному морі" з колекцій Кримської республіканської установи "Центральний музей Тавриди" у кількості 132 музейних предметів (451 одиниця зберігання), Кримської республіканської установи "Керченський історико-культурний заповідник" у кількості 190 музейних предметів (190 одиниць зберігання), Національного заповідника "Херсонес Таврійський" у кількості 28 музейних предметів (28 одиниць зберігання) та Кримської республіканської установи "Бахчисарайський історико-культурний заповідник" у кількості 215 музейних предметів (1442 одиниці зберігання), які належать до державного Музейного фонду України і експонувалася у Музеї Алларда Пірсона - археологічному музеї Амстердамського університету (МАП) з 6 лютого по 31 серпня 2014 року.

На сьогоднішній день зазначена частина виставки зберігається в Амстердамі та існує реальна загроза втрати, знищення, пошкодження чи руйнування українських культурних цінностей. Активні протиправні дії кримських музеїв за підтримки Російської Федерації в напрямку судового повернення музейних предметів державної частини Музейного фонду України на територію окупованої Автономної Республіки Крим, неконтрольовану Україною, є доказом такої загрози.

Міжнародна спільнота визнає Автономну Республіку Крим територією України, що було підтверджено резолюцією ГА ООН від 27 березня 2014 року "Територіальна цілісність України" (А/Res/68/262). Разом з тим з часу проведення нелегітимного та незаконного "референдуму" в Автономній Республіці Крим 16 березня 2014 року півострів окупований Російською Федерацією. Визнання анексії Криму протиправним відображено країнами - членами ЄС у Висновках Ради ЄС від 17 березня 2014 року, 23 червня 2014 року, 17 листопада 2014 року, 29 січня 2015 року та Висновках Європейської Ради від 18 грудня 2014 року (237/14).

Без сумніву, той факт, що музейні цінності належать народу України, не підлягає ніякому спростуванню.

На цей час закінчилася строки усіх документів, які дозволяли вважати перебування музейних цінностей на території Королівства Нідерланди законним. Якнайшвидше повернення усіх предметів української колекції, що зберігаються у МАП, до столиці України дозволить врегулювати це питання.

Вважаємо, що питання повернення виставки "Крим. Золотий острів у Чорному морі" на територію України, зокрема, до Національного музею історії України, вийшло з площини договірних відносин окремих музеїв і набуло політичного значення. Повернення МАП експозиції виставки "Крим. Золотий острів у Чорному морі" кримським музеям, які втратили право на їх оперативне управління з 13 травня 2014 року, фактично відображає визнання АРК як одиниці територіального складу Російської Федерації, або може бути інтерпретоване як пряме або непряме визнання зміни статусу АРК.

Від імені народу України звертаємось до членів Генеральних Штатів Королівства Нідерланди із проханням приділити належну увагу важливому для нас питанню повернення українських культурних цінностей його власнику - народу України - і не допустити недотримання норм міжнародного права.

____________

Опрос