Идет загрузка документа (7 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Об образовании Временной следственной комиссии Верховной Рады Украины по вопросам проверки распространенных Председателем Государственной финансовой инспекции Украины Гордиенко Н. Г. фактов коррупционной деятельности в Кабинете Министров Украины, государственных органах и предприятиях, деятельности ПАО "Укрнафта" и ПАО "Укртранснафта"

Проект постановления Верховной Рады Украины от 27.03.2015 № 2479
Дата рассмотрения: 27.03.2015 Карта проходжения проекта

ПОСТАНОВА ВЕРХОВНОЇ РАДИ УКРАЇНИ

Про утворення Тимчасової слідчої комісії Верховної Ради України з питань перевірки поширених Головою Державної фінансової інспекції України Гордієнком М. Г. фактів корупційної діяльності в Кабінеті міністрів України, державних органах та підприємствах, діяльності ПАТ "Укрнафта" та ПАТ "Укртранснафта"

За останній час у засобах масової інформації з'явились низка інформаційних повідомлень щодо широкомасштабної корупції в українському Уряді. Зокрема, Голова Державної фінансової інспекції України Микола Гордієнко, за наслідками ревізій проведених Державною фінансовою інспекцією України, звинуватив Уряд України та особисто Прем'єр-міністра України Арсенія Яценюка в корупційних оборудках.

Також потребує негайного розслідування ситуація, яка оприлюднена Міністром енергетики та вугільної промисловості Володимиром Демчишиним стосовно незаконної викачки та крадіжки технічної нафти з ПАТ "Укртранснафта" за дозволом Арсенія Яценюка на суму близько 0,5 мільярдів доларів США.

Все це може свідчити про систематичну корупцію діючого Уряду та його очільників.

Враховуючи резонансність та тяжкість озвучених обвинувачень, відповідно до статей 85, 89, 93 Конституції України, статей 87, 89 Регламенту Верховної Ради України Верховна Рада України постановляє:

1. Утворити Тимчасову слідчу комісію Верховної Ради України з питань перевірки поширених Головою Державної фінансової інспекції України Гордієнком М. Г. фактів корупційної діяльності в Кабінеті міністрів України, державних органах та підприємствах, перевірки діяльності ПАТ "Укрнафта" та ПАТ "Укртранснафта" (далі - Тимчасова слідча комісія).

2. Визначити основним завданням Тимчасової слідчої комісії - здійснення перевірки виявлених Державною фінансовою інспекцією України порушень законодавства, фактів приховування інформації щодо вказаних правопорушень та перешкоджання діяльності Державної фінансової інспекції України з боку Прем'єр-міністра України та інших посадових осіб Кабінету міністрів України, розслідування подій навколо ПАТ "Укрнафта" та ПАТ "Укртранснафта", зокрема, щодо обставин незаконної викачки та крадіжки технічної нафти з ПАТ "Укртранснафта" на приватні підприємства.

3. Обрати головою Тимчасової слідчої комісії народного депутата України Левченка Юрія Володимировича (не входить до жодної фракції), заступником голови комісії обрати народного депутата України - Добродомова Дмитра Євгеновича (фракція партії "Блок Петра Порошенка").

4. Обрати до складу Тимчасової слідчої комісії таких народних депутатів України:

1. Добродомов Дмитро Євгенович - фракція партії "Блок Петра Порошенка"

2. Каплін Сергій Миколайович

3. Матківський Богдан Миронович

4. Антонищак Андрій Федорович

5. Мусій Олег Степанович

6. Барна Олег Степанович

7. Чумак Віктор Васильович

8. Геращенко Антон Юрійович - фракція політичної партії "Народний фронт"

9. Береза Юрій Миколайович

10. Тимошенко Юрій Володимирович

11. Матейченко Костянтин Володимирович

12. Соболєв Єгор Вікторович - фракція політичної партії "Об'єднання "Самопоміч"

13. Попов Ігор Володимирович - фракція Радикальної партії Олега Ляшка

14. Луценко Ігор Вікторович - фракція політичної партії "Всеукраїнське об'єднання "Батьківщина"

15. Осуховський Олег Іванович - Не входить до складу будь-якої фракції

16. Парасюк Володимир Зіновійович - Не входить до складу будь-якої фракції

17. Дерев'янко Юрій Богданович - Не входить до складу будь-якої фракції

28. Левченко Юрій Володимирович - Не входить до складу будь-якої фракції

6. Встановити, що Тимчасова слідча комісія є повноважною за умови присутності на її засіданнях більшості членів комісії, обраних до її складу.

7. Матеріально-технічне, кадрове, інформаційне та організаційне забезпечення роботи Тимчасової слідчої комісії покласти на Апарат Верховної Ради України.

8. Визначити термін діяльності Тимчасової слідчої комісії - 3 місяці з дня прийняття цієї Постанови.

9. Проміжний звіт Тимчасової слідчої комісії про виконану роботу заслухати на пленарному засіданні Верховної Ради України не пізніше двохмісячного терміну з дня прийняття цієї Постанови.

10. У зв'язку із тяжкістю звинувачень у корупції оприлюднених на адресу Уряду та Прем'єр-міністра України Арсенія Яценюка, відсторонити Прем'єр-міністра України Арсенія Яценюка від виконання ним обов'язків Прем'єр-міністра України на період діяльності Тимчасової слідчої комісії.

11. Звернутися до Генеральної прокуратури України з питань проведення перевірки поширених Головою Державної фінансової інспекції України Гордієнком М. Г. фактів порушень законодавства та корупції, вчинених Урядом України, приховування інформації щодо вказаних правопорушень та перешкоджання діяльності Державній фінансовій інспекції України з боку Прем'єр-міністра України та інших посадових осіб Кабінету міністрів України, розслідування подій навколо ПАТ "Укрнафта" та ПАТ "Укртранснафта".

12. Не пізніше ніж через 2 місяці з моменту прийняття цієї постанови заслухати на засіданні Верховної Ради України Голову Державної фінансової інспекції України та Генерального прокурора України щодо заходів, вжитих за наслідками поширених Головою Державної фінансової інспекції України Гордієнком М. Г. фактів порушень законодавства, вчинених Урядом, приховування інформації щодо вказаних правопорушень та перешкоджання діяльності Державній фінансовій інспекції України з боку Прем'єр-міністра України та інших посадових осіб Кабінету міністрів України, розслідування подій пов'язаних з ПАТ "Укрнафта" та ПАТ "Укртранснафта".

13. Ця Постанова набирає чинності з дня її прийняття.

 

Голова Верховної Ради
України

В. Гройсман 

Опрос