Идет загрузка документа (5 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Об Обращении Верховной Рады Украины к Кабинету Министров Украины относительно принятия неотложных мер по защите государственных интересов в отрасли газодобычи в Украине

Проект постановления Верховной Рады Украины от 20.03.2015 № 2443
Дата рассмотрения: 20.03.2015 Карта проходжения проекта

ПОСТАНОВА ВЕРХОВНОЇ РАДИ УКРАЇНИ

Про Звернення Верховної Ради України до Кабінету Міністрів України щодо вжиття невідкладних заходів із захисту державних інтересів у галузі газовидобування в Україні

Верховна Рада України постановляє:

1. Затвердити Звернення Верховної Ради України до Кабінету Міністрів України щодо вжиття невідкладних заходів із захисту державних інтересів у галузі газовидобування в Україні.

2. Доручити Голові Верховної Ради України невідкладно направити текст Звернення Верховної Ради України до Кабінету Міністрів України щодо вжиття невідкладних заходів із захисту державних інтересів у галузі газовидобування в Україні.

3. Ця Постанова набирає чинності з дня її прийняття.

 

Голова Верховної Ради
України

В. Б. Гройсман

 

ЗВЕРНЕННЯ
Верховної Ради України до Кабінету Міністрів України щодо вжиття невідкладних заходів із захисту державних інтересів у галузі газовидобування в Україні

Публічне акціонерне товариство "Укргазвидобування" - це вертикально інтегрована компанія зі замкнутим циклом виробництва - від пошуку та розвідки родовищ нафти і газу, їх розробки, видобутку до транспортування, переробки вуглеводневої сировини і реалізації нафтопродуктів. На сьогодні ПАТ "Укргазвидобування" є найбільшою газодобувної компанією України, що забезпечує близько 75 % загального видобутку газу в країні. 100 % акцій цієї компанії належить НАК "Нафтогаз України".

Проте, як свідчить аналіз, протягом останніх років діяльність ПАТ "Укргазвидобування" характеризується тінізацією економіки підприємства, нелегальним обігом капіталів, зростання корупції і зловживань з боку його керівництва.

Відсутність чіткого і прозорого механізму надходження, розподілу, споживання та обліку газу, обігу коштів між усіма ланками енергетичного комплексу, недостатній рівень контролю держави у галузі, корумпованість менеджменту державної газовидобувної компанії - саме такі явища визначать стан справ у ПАТ "Укргазвидобування".

Так, упродовж 2014 року ПАТ "Укргазвидобування" діяльність відзначилася системними порушеннями чинного законодавства України, внаслідок чого було завдано істотних збитків державі на суму понад шістнадцять мільйонів вісімсот тисяч гривень.

Проти керівництва ПАТ "Укргазвидобування" порушено кримінальну справу, досудове розслідування якої веде Головне управління СБ України в Києві та Київській області.

В ході досудового розслідування було встановлено, що Головою Правління ПАТ "Укргазвидобування" С. М. Костюком всупереч інтересам держави, було укладено додаткові угоди по договорам між ПАТ "Укргазвидобування" з одного боку та іншою комерційною структурою з іншого, за якими остання незаконно отримала право на майже вісімнадцять тисяч тон палива без передоплати і за заниженою ціною (і це тільки видимі з офіційних джерел порушення), що призводять до значних фінансових наслідків.

10 грудня 2014 року за санкцією Печерського районного суду м. Києва Голову Правління ПАТ "Укргазвидобування" С. М. Костюка було затримано.

Ці процеси загрожують національній безпеці України в сфері енергетики, зменшують інвестиційну привабливість газовидобувної галузі, підривають міжнародний авторитет держави.

Верховна Рада України, у зв'язку з викладеними фактами, вважаючи питання захисту інтересів держави в енергетичній сфері, заміщення імпорту газу з Російської Федерації, наповнення Державного бюджету України та залучення інвестицій у галузь газовидобування пріоритетними напрямками енергетичної політики України, рекомендує Кабінетові Міністрів України:

1) розробити та впровадити науково обґрунтовану, комплексну програму заходів щодо захисту державних інтересів у галузі газовидобування;

2) внести до Верховної Ради України проекти законів, прийняття яких є необхідним для захисту державних інтересів у галузі газовидобування в особливий період;

3) звільнити із займаної посади Голову Правління Публічного акціонерного товариства "Укргазвидобування" Костюка С. М.

_____________

Опрос