Идет загрузка документа (4 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Об Обращении Верховной Рады Украины к Организации Объединенных Наций, национальным парламентам государств мира относительно создания международного трибунала для судебного преследования лиц, ответственных за преступление, связанное со сбитым самолетом авиакомпании Malaysia Airlines, осуществлявшим рейс MH17 17 июля 2014 года

Проект постановления Верховной Рады Украины от 14.07.2015 № 2350а
Дата рассмотрения: 14.07.2015 Карта проходжения проекта

ПОСТАНОВА ВЕРХОВНОЇ РАДИ УКРАЇНИ

Про Звернення Верховної Ради України до Організації Об'єднаних Націй, національних парламентів держав світу щодо створення міжнародного трибуналу для судового переслідування осіб, відповідальних за злочин, пов'язаний зі збитим літаком авіакомпанії Malaysia Airlines, що здійснював рейс MH17 17 липня 2014 року

Верховна Рада України постановляє:

1. Затвердити Звернення Верховної Ради України до Організації Об'єднаних Націй, національних парламентів держав світу щодо створення міжнародного трибуналу для судового переслідування осіб, відповідальних за злочин, пов'язаний зі збитим літаком авіакомпанії Malaysia Airlines, що здійснював рейс MH17 17 липня 2014 року (додається).

2. Доручити Голові Верховної Ради України невідкладно направити текст Звернення до Організації Об'єднаних Націй, національних парламентів держав світу.

3. Ця Постанова набирає чинності з моменту її прийняття.

 

Голова Верховної Ради
України

В. ГРОЙСМАН

 

ЗВЕРНЕННЯ
Верховної Ради України
до Організації Об'єднаних Націй, національних парламентів держав світу щодо створення міжнародного трибуналу для судового переслідування осіб, відповідальних за злочин, пов'язаний зі збитим літаком авіакомпанії Malaysia Airlines, що здійснював рейс MH17 17 липня 2014 року

Рік тому, 17 липня 2014 року над окупованою внаслідок збройної агресії Російської Федерації територією України в Донецькій області був збитий пасажирський літак авіакомпанії Malaysia Airlines, що здійснював рейс MH17. На борту цивільного літака перебувало 283 пасажири і 15 членів екіпажу, які всі загинули внаслідок цього варварського злочину.

Сьогодні існує переконлива міжнародна доказова база, яка свідчить, що цей терористичний акт був вчинений з використанням зенітно-ракетного комплексу "БУК" Російської Федерації, що обслуговувався російськими військовослужбовцями.

Верховна Рада України всіляко підтримує спільну ініціативу України, Нідерландів, Малайзії, Австралії та Бельгії щодо створення міжнародного трибуналу під егідою ООН для судового переслідування осіб, відповідальних за злочин, пов'язаний зі збитим літаком авіакомпанії Malaysia Airlines, що здійснював рейс MH17 17 липня 2014 року, та відповідний проект резолюції Ради безпеки ООН, внесений Малайзією.

Водночас, керівництво Російської Федерації всіляко намагалося зірвати розслідування цього злочину та дезінформувати світову спільноту. Російська Федерація як держава-агресор, що анексувала Крим, окупувала частину Донбасу та перетворила своїх військовослужбовців на кривавих терористів, не має ні морального, ні юридичного права блокувати рішення Ради безпеки ООН про створення зазначеного міжнародного трибуналу.

Верховна Рада України звертається до Організації Об'єднаних Націй та усіх держав світу:

не допустити безкарності винних у злочині, пов'язаному зі збитим літаком малайзійської авіакомпанії, та забезпечити неухильну реалізацію принципу невідворотності покарання;

підтримати створення рішенням ООН міжнародного трибуналу для судового встановлення винних та переслідування осіб, відповідальних за цей злочин.

____________

Опрос