Идет загрузка документа (3 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О праздновании 160-летия со дня рождения и 100-летия со дня смерти Ивана Франко

Проект постановления Верховной Рады Украины от 30.06.2015 № 2181а
Дата рассмотрения: 30.06.2015 Карта проходжения проекта

ПОСТАНОВА ВЕРХОВНОЇ РАДИ УКРАЇНИ

Про відзначення 160-річчя з дня народження і 100-річчя з дня смерті Івана Франка

У 2016 році виповнюється 160 років від дня народження та 100 років від дня смерті величного українського письменника, поета, публіциста, перекладача, вченого, громадського і політичного діяча Івана Яковича Франка.

З метою виховання у громадян патріотизму, поваги до історії, враховуючи важливість постаті Івана Яковича Франка для розвитку української державності та української культури Верховна Рада України постановляє:

1. У 2016 році урочисто відзначити на державному рівні 160-річчя з дня народження та 100-річчя з дня смерті Івана Яковича Франка проголосивши 2016 рік в Україні Роком Івана Яковича Франка.

2. Рекомендувати Кабінету Міністрів України:

у місячний термін з дня прийняття цієї Постанови утворити організаційний комітет з підготовки та проведення заходів щодо відзначення 160-річчя з дня народження та 100-річчя з дня смерті Івана Яковича Франка;

у місячний термін з дня утворення зазначеного організаційного комітету розробити та затвердити спільно із державними адміністраціями та органами місцевого самоврядування план заходів, пов'язаних з відзначенням 160-річчя з дня народження та 100-річчя з дня смерті, вирішити питання щодо фінансового та матеріально-технічного забезпечення цих заходів.

3. Рекомендувати Міністерству культури України, Міністерству освіти і науки України, Міністерству молоді та спорту України провести наукові та науково-практичні конференції, круглі столи, присвячені життю та діяльності Івана Яковича Франка.

4. Рекомендувати Державному комітету телебачення і радіомовлення України організувати висвітлення в засобах масової інформації заходів, що проводитимуться у зв'язку з відзначенням 160-річчя з дня народження та 100-річчя з дня смерті Івана Яковича Франка.

5. Запропонувати Українському державному підприємству поштового зв'язку "Укрпошта" видати поштову марку, присвячену 160-річчю з дня народження Івана Франка.

6. Рекомендувати обласним державним адміністраціям, відповідним районним державним адміністраціям у областях вирішити питання щодо встановлення пам'ятних дощок на фасадах споруд, з якими було пов'язано життя та діяльність Івана Яковича Франка.

7. Львівській обласній державній адміністрації вжити заходів з проведення реставраційних робіт і поточного ремонту музею у м. Львові та його філії в с. Нагуєвичі.

8. Контроль за виконанням Постанови покласти на Комітет Верховної Ради України з питань культури і духовності.

9. Ця Постанова набирає чинності з дня її прийняття.

 

Голова Верховної Ради
України

В. Гройсман

Опрос