Идет загрузка документа (3 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О праздновании 125-летия со дня рождения Кирилла Осьмака (9 мая 2015 года)

Проект постановления Верховной Рады Украины от 10.02.2015 № 2101
Дата рассмотрения: 10.02.2015 Карта проходжения проекта

ПОСТАНОВА ВЕРХОВНОЇ РАДИ УКРАЇНИ

Про відзначення 125-річчя з дня народження Кирила Осьмака (9 травня 2015 року)

9 травня 2015 року минає 125 років з дня народження видатного борця за свободу і незалежність України, політичного діяча, ідейного українського націоналіста, провідника національно-визвольного руху, Президента Української Головної Визвольної Ради Кирила Осьмака (1890 - 1960).

Для гідного вшанування його пам'яті, враховуючи вагомий особистий внесок Кирила Осьмака, видатної постаті історії України XX сторіччя, у революційно-визвольну боротьбу проти всіх займанців і гнобителів українського народу за Українську Самостійну Соборну Державу на українських етнографічних землях, встановлення володарювання Українського народу на своїй землі,

Верховна Рада України постановляє:

I. У травні 2015 року відзначити на державному рівні 125-річчя з дня народження Кирила Осьмака.

II. Рекомендувати Кабінету Міністрів України:

1. У двотижневий термін з дня ухвалення цієї Постанови утворити організаційний комітет з підготовки і проведення заходів щодо відзначення 125-річчя з дня народження Кирила Осьмака.

2. У місячний термін після утворення організаційного комітету розробити і затвердити план заходів з підготовки, проведення та фінансування відзначення 125-річчя з дня народження Кирила Осьмака, яким передбачити:

у Державному бюджеті України на 2015 рік кошти на фінансування проведення заходів з відзначення 125-річчя з дня народження Кирила Осьмака;

проведення Національною академією наук України та Українським інститутом національної пам'яті наукових конференцій, присвячених діяльності Кирила Осьмака;

видання книг про життя та діяльність Кирила Осьмака та Українську Головну Визвольну Раду - орган політичного керівництва українським визвольним рухом, який оголосив себе "верховним органом українського народу в його революційно-визвольній боротьбі" 40 - 50-х років в Україні та пізніше - поза її межами.

3. Доручити Державному комітету телебачення та радіомовлення України забезпечити широке висвітлення у засобах масової інформації заходів, що проводитимуться у зв'язку з відзначенням 125-річчя з дня народження Кирила Осьмака, організувати тематичні радіо- та телепередачі, присвячені цій річниці.

III. З нагоди 125-річчя з дня народження Кирила Осьмака запропонувати Президентові України надати Кирилу Осьмаку звання "Герой України".

IV. Контроль за виконанням цієї Постанови покласти на Комітет Верховної Ради України з питань культури і духовності.

V. Ця Постанова набирає чинності з дня її ухвалення.

 

Голова Верховної Ради
України

В. ГРОЙСМАН

Опрос