Идет загрузка документа (11 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Об образовании Временной следственной комиссии по вопросам проверки фактов, изложенных в Отчете Международной совещательной группы при Совете Европы от 31 марта 2015 года, свидетельствующих о препятствовании высшими должностными лицами объективному и непредвзятому расследованию преступлений, совершенных против жизни, здоровья и личной неприкосновенности человека во время мирных акций протестов в период с 21 ноября 2013 года по 22 февраля 2014 года

Проект постановления Верховной Рады Украины от 10.06.2015 № 2058а
Дата рассмотрения: 23.06.2015 Карта проходжения проекта

ПОСТАНОВА ВЕРХОВНОЇ РАДИ УКРАЇНИ

Про утворення Тимчасової слідчої комісії з питань перевірки фактів, викладених у Звіті Міжнародної дорадчої групи при Раді Європи від 31 березня 2015 року, що свідчать про перешкоджання вищими посадовими особами об'єктивному та неупередженому розслідуванню злочинів, які були вчинені проти життя, здоров'я та особистої недоторканості людини під час мирних акцій протестів у період з 21 листопада 2013 року по 22 лютого 2014 року

Відповідно до статті 89 Конституції України, статті 87 Регламенту Верховної Ради України Верховна Рада України постановляє:

1. Утворити Тимчасову слідчу комісію з питань перевірки фактів, викладених у Звіті Міжнародної дорадчої групи при Раді Європи від 31 березня 2015 року, що свідчать про перешкоджання об'єктивному та неупередженому розслідуванню злочинів проти життя, здоров'я та особистої недоторканості людини, які були вчинені вищими посадовими особами держави та працівниками правоохоронних органів під час мирних акцій протестів у період з 21 листопада 2013 року по 22 лютого 2014 року (далі - Тимчасова слідча комісія).

2. Визначити завданням Тимчасової слідчої комісії перевірка фактів викладених у Звіті Міжнародної дорадчої групи при Раді Європи від 31 березня 2015 року шляхом дослідження та аналізу обставин, пов'язаних з розслідуванням злочинів проти життя, здоров'я та особистої недоторканості людини, що були вчинені вищими посадовими особами держави та працівниками правоохоронних органів під час мирних акцій протестів у період з 21 листопада 2013 року по 22 лютого 2014 року.

3. Встановити таке коло питань, для вирішення яких утворюється Тимчасова слідча комісія:

- чи існує (існувало) перешкоджання об'єктивному та належному розслідуванню злочинів, вчинених проти життя, здоров'я та особистої недоторканості людини під час мирних акцій протестів у період з 21 листопада 2013 року по 22 лютого 2014 року з боку працівників правоохоронних органів, судів, державних установ проведення експертиз а також вищих посадових осіб держави та інших осіб?

- чи дотримувались (дотримуються) слідчі та керівники органів досудового розслідування принципів об'єктивності та неупередженості під час розслідування злочинів, вчинених проти життя, здоров'я та особистої недоторканості людини під час мирних акцій протестів у період з 21 листопада 2013 року по 22 лютого 2014 року?

- чи провели (проводять) слідчі та керівники органів досудового розслідування всі можливі та необхідні негласні, гласні слідчі дії для розслідування злочинів, вчинених проти життя, здоров'я та особистої недоторканості людини під час мирних акцій протестів у період з 21 листопада 2013 року по 22 лютого 2014 року?

- чи була (є) бездіяльність працівників органів прокуратури, правоохоронних органів, вищих посадових осіб держави, а також службових та інших осіб причиною відсутності фактів притягнення винних осіб до кримінальної відповідальності за злочини, вчинені проти життя, здоров'я та особистої недоторканості людини під час мирних акцій протестів у період з 21 листопада 2013 року по 22 лютого 2014 року?

- чи є ознаки бездіяльності вищих посадових осіб держави, органів прокуратури, працівників правоохоронних органів, а також службових та інших осіб щодо притягнення до кримінальної відповідальності правоохоронцями винних осіб за фактом загибелі 77 осіб і отримання поранень більше 1000 осіб під час проведення акцій протесту на Майдані?

- чи є ознаки бездіяльності вищих посадових осіб держави, органів прокуратури, працівників правоохоронних органів, а також службових та інших осіб щодо проведення спеціального досудового розслідування чи спеціального судового провадження відносно осіб, які ховаються на тимчасово окупованій території України та які оголошені у розшук?

- чи існує (існувала) неефективна координація діяльності та некомпетентна співпраця між вищими посадовими особами держави, органів прокуратури, МВС та Служби безпеки України, судами, державними установами проведення експертиз та іншими державними органами під час розслідування злочинів, вчинених проти життя, здоров'я та особистої недоторканості людини під час мирних акцій протестів у період з 21 листопада 2013 року по 22 лютого 2014 року?

- чи підтверджуються факти призначення на керівні посади в МВС, органах прокуратури, СБУ або не звільнення з цих посад осіб, які обіймали керівні посади в МВС, органах прокуратури, СБУ під час мирних акцій протестів у період з 21 листопада 2013 року по 22 лютого 2014 року та/або приймали участь (надавали доручення, розпорядження, накази) у незаконних діях/ злочинах, вчинених проти життя, здоров'я та особистої недоторканості людини під час мирних акцій протестів у період з 21 листопада 2013 року по 22 лютого 2014 року?

- чи є ознаки бездіяльності та невчасний розгляд подань, клопотань від учасників кримінального процесу з боку слідчих суддів?

- чи є ознаки бездіяльності та чи вчасно проводились експертизи державними органами проведення експертиз?

- чи надавалось належне фінансування з боку органів державної влади та органів місцевого самоврядування на потреби органів досудового розслідування?

- чи є ознаки бездіяльності вищих посадових осіб держави, органів прокуратури, працівників правоохоронних органів, а також службових та інших осіб щодо притягнення до відповідальності слідчих, процесуальних керівників, представників органів прокуратури у судах, які підписували, подавали, підтримували клопотання про обрання запобіжного заходу, у тому числі у вигляді тримання під вартою, для осіб, які мирно приймали участь у мирних акціях протесту, включаючи акцію "Автомайдан", у період з 21 листопада 2013 року по 22 лютого 2014 року?

- чи є ознаки бездіяльності вищих посадових осіб держави, органів прокуратури, працівників правоохоронних органів, а також службових та інших осіб щодо притягнення до відповідальності суддів, які своїми рішеннями забороняли проведення мирних акцій протестів, обирали запобіжний захід у вигляді тримання під вартою для осіб, які мирно приймали участь у мирних акціях протесту, у тому числі у акції "Автомайдан", у період з 21 листопада 2013 року по 22 лютого 2014 року?

4. Кабінету Міністрів України, міністерствам та іншим центральним органам виконавчої влади, Генеральній прокуратурі України, Службі безпеки України, іншим органам влади, установам та організаціям незалежно від форм власності та підпорядкування забезпечити додержання законів України "Про статус народного депутата України", "Про комітети Верховної Ради України", "Про державну таємницю" щодо доступу народних депутатів України - членів Тимчасової слідчої комісії до інформації, матеріалів і документів, що стосуються завдань Тимчасової слідчої комісії.

5. Визначити, що кількісний склад Тимчасової слідчої комісії становить 10 народних депутатів України виходячи із забезпечення такого представництва в її складі: один представник від п'ятнадцяти народних депутатів України, але не менш як по одному народному депутату України від кожної депутатської фракції (депутатської групи), а також два представники від позафракційних народних депутатів України.

6. Обрати головою Тимчасової слідчої комісії народного депутата України Луценко Ігоря Вікторовича (фракція політичної партії "Всеукраїнське об'єднання "Батьківщина"), заступником голови Тимчасової слідчої комісії - народного депутата України Сотник Олену Сергіївну (фракція Політичної партії "Об'єднання "Самопоміч");

7. Обрати до складу Тимчасової слідчої комісії таких народних депутатів України:

Соболєва Єгора Вікторовича - фракція Політичної партії "Об'єднання "Самопоміч"

Найєма Мустафу-Масі - фракція політичної партії "Блок Петра Порошенка"

Ємця Леоніда Олександровича - фракція Політичної партії "Народний Фронт"

Княжицького Миколу Леонідовича - фракція Політичної партії "НАРОДНИЙ ФРОНТ"

Заліщук Світлану Петрівну - фракція партії "Блок Петра Порошенка"

Пацкана Валерія Васильовича - фракція партії "Блок Петра Порошенка"

Суслову Ірину Миколаївну - позафракційна

Левченко Юрія Володимировича - позафракційний

8. Визначити, що засідання Тимчасової слідчої комісії є повноважним за умови присутності на засіданнях половини народних депутатів України від складу Тимчасової слідчої комісії.

9. Матеріально-технічне, кадрове, інформаційне та організаційне забезпечення роботи Тимчасової слідчої комісії покласти на Апарат Верховної Ради України.

10. Визначити термін діяльності Тимчасової слідчої комісії - шість місяців з дня прийняття цієї Постанови.

11. Звіт Тимчасової слідчої комісії про виконану роботу заслухати на пленарному засіданні Верховної Ради України не пізніше шести місяців з дня прийняття цієї Постанови.

12. Ця Постанова набирає чинності з дня її прийняття.

 

Голова Верховної Ради
України

 

Опрос