Идет загрузка документа (3 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О первоочередных мерах по реализации положений Обращения Верховной Рады Украины к Организации Объединенных Наций, Европейскому Парламенту, Парламентской Ассамблее Совета Европы, Парламентской Ассамблее НАТО, Парламентской Ассамблее ОБСЕ, Парламентской Ассамблее ГУАМ, национальным парламентам государств мира о признании Российской Федерации государством-агрессором от 27.01.2015 г.

Проект постановления Верховной Рады Украины от 02.02.2015 № 1902
Дата рассмотрения: 02.02.2015 Карта проходжения проекта

ПОСТАНОВА ВЕРХОВНОЇ РАДИ УКРАЇНИ

Про першочергові заходи по реалізації положень Звернення Верховної Ради України до Організації Об'єднаних Націй, Європейського Парламенту, Парламентської Асамблеї Ради Європи, Парламентської Асамблеї НАТО, Парламентської Асамблеї ОБСЄ, Парламентської Асамблеї ГУАМ, національних парламентів держав світу про визнання Російської Федерації державою-агресором від 27.01.2015 р.

На виконання Постанови Верховної Ради України N 129-VIII від 27 січня 2015 року "Про Звернення Верховної Ради України до Організації Об'єднаних Націй, Європейського Парламенту, Парламентської Асамблеї Ради Європи, Парламентської Асамблеї НАТО, Парламентської Асамблеї ОБСЄ, Парламентської Асамблеї ГУАМ, національних парламентів держав світу про визнання Російської Федерації державою-агресором" та з метою забезпечення реалізації положень Звернення, Верховна Рада України постановляє:

1. Доручити Кабінету Міністрів України:

- поширити текст Звернення в ООН та направити його до Президента Європейської Комісії і Президента Ради ЄС, Генерального Секретаря Ради Європи, Генерального Секретаря НАТО, Голови ОБСЄ, Генерального Секретаря ГУАМ, урядів держав світу;

- вжити заходів для посилення санкцій проти Російської Федерації як держави-агресора на національному та міжнародному рівнях;

- забезпечити координацію роботи органів влади у питаннях протидії збройній агресії Російської Федерації проти України та ліквідації її наслідків, включно з підготовкою консолідованої претензії України як держави, що постраждала від агресії, до Російської Федерації як держави-агресора;

- задіяти внутрішньодержавні механізми визнання так званих "ДНР" і "ЛНР" терористичними організаціями, які є інструментами здійснення збройної агресії Російською Федерацією проти України;

- підготувати відповідно до п. 3 ст. 12 Римського статуту заяву до Міжнародного кримінального суду (МКС) про визнання Україною юрисдикції МКС щодо ситуації, породженої агресією Російської Федерацією проти України і триваючої з 27 лютого 2014 року, в частині скоєння військових злочинів і злочинів проти людяності посадовими особами Російської Федерації.

2. Доручити Генеральній прокуратурі України та Службі безпеки України підготувати доказову базу для звернення до Міжнародного кримінального суду щодо скоєння Російською Федерацією воєнних злочинів та злочинів проти людяності.

3. Кабінету Міністрів України надати звіт про хід виконання цієї Постанови до Верховної Ради України у місячний термін з дати прийняття Постанови.

4. Ця Постанова набирає чинності з дня її прийняття.

 

Голова Верховної Ради
України

В. ГРОЙСМАН

Опрос