Идет загрузка документа (4 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Об Обращении Верховной Рады Украины к Генеральному прокурору Украины относительно привлечения к ответственности депутатов Автономной Республики Крым и Севастопольского городского совета

Проект постановления Верховной Рады Украины от 26.01.2015 № 1842
Дата рассмотрения: 26.01.2015 Карта проходжения проекта

ПОСТАНОВА ВЕРХОВНОЇ РАДИ УКРАЇНИ

Про Звернення Верховної Ради України до Генерального Прокурора України щодо притягнення до відповідальності депутатів Автономної Республіки Крим і Севастопольської міської ради

Верховна Рада України постановляє:

1. Схвалити Звернення Верховної Ради України до Генерального Прокурора України щодо притягнення до відповідальності депутатів Автономної Республіки Крим і Севастопольської міської ради (додається).

2. Ця Постанова набирає чинності з дня її прийняття.

 

Голова Верховної Ради
України

В. Б. ГРОЙСМАН

 

ЗВЕРНЕННЯ
ВЕРХОВНОЇ РАДИ УКРАЇНИ
до Генерального Прокурора України щодо притягнення до відповідальності депутатів Автономної Республіки Крим і Севастопольської міської ради

A NAME=206 березня 2014 року Верховна Рада Автономної Республіки Крим прийняла Постанову N 1702-6/14 "Про проведення загальнокримського референдуму". Дана Постанова була підписана головою Верховної Ради Автономної Республіки Крим Константиновим В. А. 6 березня 2014 року Севастопольська міська рада прийняла аналогічну постанову N 7151 "О участі в проведенні загальнокримського референдуму". Дана постанова була підписана головою Севастопольської міської ради Дойниковим Ю. В.

Першим пунктом в обох постановах було вирішення про входження Автономної Республіки Крим і міста Севастополя до складу Росії в якості нових суб'єктів Російської Федерації.

Згідно статті 133 Конституції України Автономна Республіка Крим і місто Севастополь входять до складу України. Стаття 2 Конституції України визначає територію Україні в межах існуючого кордону цілісною і недоторканною.

В результаті дій депутатів і голів Верховної Ради АРК і Севастопольської міської Ради, державі Україна були нанесені тяжкі наслідки у вигляді втрати фактичного контролю за державною і комунальною власністю, збитки у вигляді відсутності податкових, митних і інших надходжень до державного бюджету, тощо.

З огляду на викладене, з метою вживання заходів щодо захисту цілісності України та притягненню до відповідальності осіб, які здійснювали замах на цілісність України, враховуючи повноваження Генерального Прокурора України, надані статтею 1 Закону України "Про Прокуратуру", Верховна Рада України вирішила:

Звернутися до Генерального Прокурора України. Верховна Рада України вимагає від Генерального Прокурора Україні за участю Службі Безпеки Україні притягнути до кримінальної відповідальності з конфіскацією майна, передбаченою частиною 3 статті 110 Кримінального кодексу України, голову Верховної Ради Автономної Республіки Крим Константинова В. А., голову Севастопольської міської ради Дойникова Ю. В., а також усіх депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим і Севастопольської міської ради, які проголосували за вказані постанови від 6 березня 2014 року.

 

Голова Верховної Ради
України

В. Б. ГРОЙСМАН

Опрос