Идет загрузка документа (5 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Об образовании Временной следственной комиссии Верховной Рады Украины по вопросам расследования противоправных деяний правоохранительных органов и отдельных должностных лиц, посяганий на права и свободы, жизнь и здоровье граждан во время событий, связанных с массовыми акциями общественно-политического протеста, происходившими в Украине с ноября 2013 года по февраль 2014 года

Проект постановления Верховной Рады Украины от 15.01.2015 № 1775
Дата рассмотрения: 15.01.2015 Карта проходжения проекта

ПОСТАНОВА ВЕРХОВНОЇ РАДИ УКРАЇНИ

Про утворення Тимчасової слідчої комісії Верховної Ради України з питань розслідування протиправних діянь правоохоронних органів та окремих посадових осіб, посягань на права і свободи, життя і здоров'я громадян під час подій, пов'язаних з масовими акціями суспільно-політичного протесту, що відбувалися в Україні з листопада 2013 року по лютий 2014 року

Відповідно до частини четвертої статті 89 Конституції України, статті 87 Регламенту Верховної Ради України Верховна Рада України постановляє:

1. Утворити Тимчасову слідчу комісію Верховної Ради України з питань розслідування протиправних діянь правоохоронних органів та окремих посадових осіб, посягань на права і свободи, життя і здоров'я громадян під час подій, пов'язаних з масовими акціями суспільно-політичного протесту, що відбувалися в Україні з листопада 2013 року по лютий 2014 року (далі - Тимчасова слідча комісія).

2. Визначити основними завданнями Тимчасової слідчої комісії: одержання повної та достовірної інформації щодо протиправних діянь правоохоронних органів та окремих посадових осіб, пов'язаних з масовими акціями суспільно-політичного протесту, що відбувалися в Україні з листопада 2013 року по лютий 2014 року; встановлення конкретних осіб, винних в організації силового розгону мирних демонстрацій, побитті громадян, нападах на журналістів та перешкоджанні їх професійній діяльності; підготовка та направлення відповідних матеріалів до Генеральної прокуратури України з метою притягнення до відповідальності вищезазначених осіб.

3. Встановити, що кількісний склад Тимчасової слідчої комісії складає ___ осіб: виходячи із забезпечення такого представництва в її складі: по одному народному депутату України від кожної депутатської фракції (депутатської групи), а також один народний депутат від позафракційних народних депутатів України.

4. Обрати головою Тимчасової слідчої комісії народного депутата України Луценка Ігоря Вікторовича (фракція Політичної партії Всеукраїнське об'єднання "Батьківщина" у Верховній Раді України), заступником голови Тимчасової слідчої комісії - народного депутата України Суслову Ірину Миколаївну (фракція Політичної партії "Об'єднання "САМОПОМІЧ").

5. Обрати до складу Тимчасової слідчої комісії таких народних депутатів:

 

- фракція ПАРТІЇ "БЛОК ПЕТРА ПОРОШЕНКА";

 

- фракція Політичної партії "НАРОДНИЙ ФРОНТ";

 

- фракція Політичної партії "Опозиційний блок" у Верховній Раді України восьмого скликанні;

 

- фракція Політичної партії "Об'єднання "САМОПОМІЧ";

 

- фракція Радикальної партії Олега Ляшка;

 

- фракція Політичної партії Всеукраїнське об'єднання "Батьківщина" у Верховній Раді України;

Деркач
Андрій Леонідович

- група "Воля народу";

 

- група "Економічний розвиток";

Парасюк
Володимир Зіновійович

- позафракційний.

6. Матеріально-технічне, кадрове, інформаційне та організаційне забезпечення роботи Тимчасової слідчої комісії покласти на Апарат Верховної Ради України.

7. Визначити термін діяльності Тимчасової слідчої комісії - один рік з дня прийняття цієї Постанови.

8. Звіт Тимчасової слідчої комісії про виконану роботу заслухати на пленарному засіданні Верховної Ради України не пізніше шестимісячного терміну з дня прийняття цієї Постанови.

9. Ця Постанова набирає чинності з дня її прийняття.

 

Голова Верховної Ради
України

В. ГРОЙСМАН

Опрос