Идет загрузка документа (5 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О праздновании 100-летия со дня рождения Александра Васильевича Гиталова (май 2015 года)

Проект постановления Верховной Рады Украины от 28.12.2014 № 1670
Дата рассмотрения: 28.12.2014 Карта проходжения проекта

ПОСТАНОВА ВЕРХОВНОЇ РАДИ УКРАЇНИ

Про відзначення 100-річчя з дня народження Олександра Васильовича Гіталова (травень 2015 року)

У травні 2015 року виповнюється 100 років з дня народження Заслуженого механізатора УРСР (1962) ініціатора запровадження комплексної механізації вирощування сільськогосподарських культур, лауреата Державної Премії СРСР (1975 р.), депутата Верховної Ради СРСР (3 - 10 скликань 1950 - 1989 рр.), члена Президії ВР СРСР (9 - 10 скликань 1974 - 1989 рр.), двічі Героя Соціалістичної Праці Олександра Васильовича Гіталова.

Сьогодення вимагає звернути увагу суспільства на пріоритетність соціального розвитку села та запровадження інновацій та новітніх технологій в агропромисловому виробництві. Недостатній їхній розвиток саме на селі, змушує молодь покидати рідну домівку у пошуках кращого життя в урбанізованих містах.

Відзначення 100-річчя з дня народження Олександра Васильовича Гіталова, який у свій час був дійсно новатором в агропромисловій галузі, надасть можливість привернути увагу суспільства щодо залучення молодих спеціалістів до активної участі в економічному розвитку аграрної галузі, створення сучасних умов життя на селі.

Враховуючи значний внесок О. В. Гіталова у розвиток сільського господарства і економіку країни та з метою виховання підростаючого покоління на прикладі трудового подвигу Олександра Васильовича Верховна Рада України постановляє:

1. У травні 2015 року урочисто відзначити на державному рівні 100-річчя з дня народження Олександра Васильовича Гіталова.

2. Рекомендувати Кабінету Міністрів України:

у місячний термін з дня прийняття цієї Постанови утворити організаційний комітет з підготовки та проведення заходів щодо підготовки та відзначення 100-річчя з дня народження Олександра Гіталова, включивши до його складу представників центральних та місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, громадськості та ветеранів праці;

у двотижневий термін після утворення зазначеного організаційного комітету розробити та затвердити план заходів щодо відзначення на державному рівні 100-річчя з дня народження Олександра Гіталова, вирішити питання щодо фінансового та матеріально - технічного забезпечення цих заходів, у яких передбачити:

- проведення реконструкції площі села Комишуватого та ремонту дороги по вул. Калініна в селі Комишувате Новоукраїнського району Кіровоградської області;

- проведення капітального ремонту дороги Новоукраїнка - Братське на території Новоукраїнського району Кіровоградської області;

- проведення капітального ремонту вул. ім. О. В. Гіталова у місті Новоукраїнці Кіровоградської області;

- проведення ремонту та оновлення експозицій районного музею "Трудової слави Новоукраїнського району" в селі Комишуватому;

- проведення капітального ремонту Будинку культури с. Комишувате;

- проведення капітального ремонту Комишуватсько I ЗШ I - III ст. ім. О. В. Гіталова із застосуванням систем и енергозбереження в с. Комишуватому;

3. Місцевим державним адміністраціям та органам місцевого самоврядування розробити план заходів з відзначення 100-річчя з дня народження Олександра Гіталова, у яких в межах повноважень передбачити:

- видання книги спогадів про О. В. Гіталова;

- реконструкцію та оформлення пам'ятних місць, пов'язаних з життям та діяльністю Олександра Гіталова;

- проведення урочистих заходів з нагоди цієї дати;

- проведення в березні - травні 2015 року в усіх навчальних закладах району тематичних уроків, лекцій, спортивних змагань, святкових концертів, присвячених 100-річчю з дня народження Олександра Гіталова;

4. Рекомендувати Міністерству аграрної політики і продовольства України заснувати щорічну Премію ім. О. В. Гіталова для відзначення новаторів агропромислового комплексу України.

5. Рекомендувати Національній Раді з питань телебачення і радіомовлення України забезпечити висвітлення в засобах масової інформації заходів, що проводитимуться у зв'язку з відзначенням 100-річчя з дня народження Олександра Гіталова, та організувати тематичні теле- і радіопередачі, публікації документів і матеріалів, які стосуються його героїчного подвигу, а також сприяти виступам у засобах масової інформації спогадів ветеранів праці, політиків, керівників органів місцевого самоврядування та інших щодо цієї події.

6. Рекомендувати Українському державному підприємству поштового зв'язку "Укрпошта" видати серію поштових марок, присвячених 100-річчю з дня народження двічі Героя Соціалістичної Праці Олександра Гіталова.

7. Контроль за виконанням цієї Постанови покласти на Комітет Верховної Ради України з питань аграрної політики та земельних відносин.

8. Ця Постанова набирає чинності з дня її прийняття.

 

Голова Верховної Ради
України

В. Б. ГРОЙСМАН

Опрос