Идет загрузка документа (5 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О привлечении международной экспертной и донорской помощи к разработке и реализации комплексной государственной программы по поддержке и социальной адаптации внутренне перемещенных лиц в Украине

Проект постановления Верховной Рады Украины от 26.12.2014 № 1655
Дата рассмотрения: 26.12.2014 Карта проходжения проекта

ПОСТАНОВА ВЕРХОВНОЇ РАДИ УКРАЇНИ

Про залучення міжнародної експертної та донорської допомоги до розробки і реалізації комплексної державної програми щодо підтримки та соціальної адаптації внутрішньо переміщених осіб в Україні

Вперше за всю історію своєї незалежності наша держава зіткнулась з масштабною проблемою забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб (далі - ВПО). Враховуючи економічну кризу, державі дуже важко забезпечувати гідний соціальний захист ВПО, який нажаль, в більшій мірі, обмежується виділенням маленької одноразової адресної допомоги.

Програма соціальної адаптації ВПО має надавати комплексну підтримку відповідній категорії населення України, що в свою чергу вимагає залучення додаткових фінансових ресурсів.

Тривалий час гідним та надійним партнером держави у захисті прав ВПО було громадянське суспільство. Але навіть системних зусиль наших громадян недостатньо для повноцінного вирішення даної проблеми.

Відповідно до існуючих проблем, згідно з п. 3 пп. 6 Прикінцевих та перехідних положень Закону України "Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб" Кабінет Міністрів України зобов'язаний реалізувати "розроблення та затвердження в установленому порядку комплексної державної програми щодо підтримки та соціальної адаптації громадян України, які переселилися з тимчасово окупованої території України та районів проведення антитерористичної операції в інші регіони України, зокрема, вжити заходи із вирішення питань щодо тимчасового розміщення, працевлаштування, медичної допомоги, протиепідемічних заходів, розробки та внесення змін до нормативно-правових актів стосовно спрощення процедури переоформлення документів і отримання соціальних виплат для цієї категорії громадян".

Практика свідчить, що дієвим механізмом по вирішенню соціальних проблем ВПО є міжнародне співробітництво, залучення до розробки та реалізації комплексної державної програми щодо підтримки і соціальної адаптації ВПО міжнародних експертів та фінансової допомоги. Найбільш пріоритетними партнерами у даному напрямку вважаються міжнародні фінансові організації, система Організації Об'єднаних Націй, Сполучені Штати Америки, країни Європейського Союзу. Гарним сигналом для розвитку такого співробітництва може слугувати підписаний Президентом Сполучених Штатів Америки Акт на підтримку свободи в Україні 2014 (законопроект N 2828), зокрема, у розділі 7 п. (а) пп. 1 міститься положення про розробку Державним департаментом США плану дій для "забезпечення захисту та підтримки ВПО в Україні". Слід зазначити, що в цьому плані дій зовнішньополітичне відомство США має представити також й механізми співробітництва з іншими державами та міжнародними організаціями для реалізації програми соціального захисту ВПО в Україні.

Досвід та участь міжнародних організацій у захисті прав і свобод внутрішньо переміщених осіб та наданні допомоги різним країнам у розробці комплексних державних програм з цього питання гарантує дієвість, контроль та своєчасність виконання урядами взятих на себе зобов'язань.

З метою впровадження успішної світової практики, що акумулює існуючий досвід та можливості, а також забезпечення прозорості у використані коштів Верховна Рада України вважає за необхідне залучити до розробки комплексної державної програми щодо підтримки та соціальної адаптації ВПО експертів з профільних міжнародних організацій та держав-партнерів.

Підсумком спільно розробленої урядом України та міжнародними експертами комплексної державної програми щодо підтримки та соціальної адаптації громадян України, які переселилися з тимчасово окупованої території України та районів проведення антитерористичної операції в інші регіони України має стати проведення міжнародної донорської конференції в Україні з метою залучення фінансової допомоги.

Враховуючи все вищенаведене, Верховна Рада України постановляє:

1. Доручити Кабінет Міністрів України залучити до розробки та реалізації комплексної державної програми щодо підтримки та соціальної адаптації внутрішньо переміщених осіб в Україні експертів з міжнародних організацій та потенційних держав-донорів.

2. Провести міжнародну донорську конференцію в Україні з представленням спільно розробленої урядом України та закордонними партнерами проекту комплексної державної програми щодо підтримки та соціальної адаптації ВПО.

3. Ця Постанова набирає чинності з дня її ухвалення.

4. Кабінету Міністрів України:

1) протягом одного місяця з дня ухвалення цієї Постанови прозвітувати про стан її виконання.

 

Голова Верховної Ради
України

В. Б. ГРОЙСМАН

Опрос