Идет загрузка документа (5 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Об обращении Верховной Рады Украины к международным организациям и межпарламентским ассамблеям относительно освобождения украинской летчицы и народного депутата Украины восьмого созыва Надежды Викторовны Савченко

Проект постановления Верховной Рады Украины от 23.12.2014 № 1584
Дата рассмотрения: 23.12.2014 Карта проходжения проекта

ПОСТАНОВА ВЕРХОВНОЇ РАДИ УКРАЇНИ

Про звернення Верховної Ради України до міжнародних організацій та міжпарламентських асамблей щодо звільнення української льотчиці та народного депутата України восьмого скликання Надії Вікторівни Савченко

Верховна Рада України постановляє:

1. Затвердити Звернення Верховної Ради України до міжнародних організацій та міжпарламентських асамблей щодо звільнення української льотчиці та народного депутата України восьмого скликання Надії Вікторівни Савченко.

2. Позаквотно обрати народного депутата України восьмого скликання Савченко Надію Вікторівну членом Постійної делегації Верховної Ради України в Парламентській Асамблеї Ради Європи.

3. Доручити Голові Верховної Ради України невідкладно направити текст Звернення до міжнародних організацій та міжпарламентських асамблей, зокрема, до Європейського парламенту, Парламентської асамблеї Ради Європи, Парламентської асамблеї ОБСЄ, Організації Об'єднаних Націй, Міжнародного Комітету Червоного Хреста.

4. Ця Постанова набирає чинності з дня її прийняття.

 

Голова Верховної Ради
України

В. ГРОЙСМАН

 

ЗВЕРНЕННЯ
до міжнародних організацій та міжпарламентських асамблей щодо звільнення української льотчиці та народного депутата України восьмого скликання Надії Вікторівни Савченко

26 жовтня 2014 року на позачергових виборах до Верховної Ради України українську льотчицю Надію Вікторівну Савченко було обрано народним депутатом України за списками політичної партії "Всеукраїнське об'єднання "Батьківщина".

27 листопада 2014 року власноручно підписаний Надією Савченко текст присяги народного депутата України був публічно продемонстрований народним депутатам України, що відповідно до частини першої статті 79 Конституції України вважається складанням Надією Савченко присяги народного депутата України перед Верховною Радою України, а відповідно до частини четвертої статті 79 Конституції України текст присяги був нею власноручно підписаний. Відтак, 27 листопада 2014 року Надія Вікторівна Савченко набула повноважень народного депутата України восьмого скликання.

Верховна Рада України заявляє, що народний депутат України, член фракції політичної партії "Всеукраїнське об'єднання "Батьківщина" у Верховній Раді України восьмого скликання Надія Вікторівна Савченко позаквотно представлятиме весь український парламент у Парламентській Асамблеї Ради Європи та буде обрана членом Постійної делегації Верховної Ради України в Парламентській Асамблеї Ради Європи.

Однак вперше за історію незалежної Української держави до Верховної Ради України обрано народного депутата України, який не має можливості представляти народ України у сесійний залі українського парламенту, оскільки очевидно незаконно утримується під вартою на території іншої держави за безпідставними обвинуваченнями та з очевидним порушенням міжнародних стандартів захисту прав і свобод людини.

З огляду на набуття 27 листопада 2014 року Надією Вікторівною Савченко повноважень народного депутата України восьмого скликання, Верховна Рада України:

звертається до міжнародних організацій та міжпарламентських ассамблей із закликом вжити всіх можливих необхідних заходів для якнайшвидшого звільнення української льотчиці та народного депутата України восьмого скликання Надії Вікторівни Савченко;

закликає до звільнення Олега Геннадійовича Сенцова, Миколи Андроновича Карпюка та інших громадян України, які внаслідок збройної агресії Російської Федерації проти України були захоплені у полон, незаконно перевезені на територію Російської Федерації та всупереч їх волі утримуються на території Російської Федерації;

доручає Міністерству закордонних справ України поінформувати усі національні парламенти іноземних держав, міжнародні організації та міжпарламентські асамблеї про зміст цього Звернення.

____________

Опрос