Идет загрузка документа (6 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Об Обращении Верховной Рады Украины к Конгрессу Соединенных Штатов Америки относительно особого двустороннего статуса союзника Соединенных Штатов Америки

Проект постановления Верховной Рады Украины от 08.12.2014 № 1298
Дата рассмотрения: 04.02.2015 Карта проходжения проекта

ПОСТАНОВА ВЕРХОВНОЇ РАДИ УКРАЇНИ

Про Звернення Верховної Ради України до Конгресу Сполучених Штатів Америки щодо особливого двостороннього статусу союзника Сполучених Штатів Америки

Верховна Рада України постановляє:

1. Схвалити Звернення Верховної Ради України до Конгресу Сполучених Штатів Америки щодо особливого двостороннього статусу союзника Сполучених Штатів Америки (додається).

2. Голові Верховної Ради України направити текст Звернення Верховної Ради України до Конгресу Сполучених Штатів Америки.

3. Ця Постанова набирає чинності з моменту її прийняття.

 

Голова Верховної Ради
України

 

 

ЗВЕРНЕННЯ
Верховної Ради України до Конгресу Сполучених Штатів Америки щодо особливого двостороннього статусу союзника Сполучених Штатів Америки

Шановні сенатори і конгресмени!

З боку Російської Федерації щодо України вчинено військову агресію, підтвердженням якої є незаконна окупація Криму та ведення російськими військовими підрозділами на території Донецької та Луганської областей бойових дій проти Збройних Сил України. Застосування світовою спільнотою економічних та фінансових санкцій проти Російської Федерації є переконливим фактом підтвердження цього.

Висловлюємо вам глибоку вдячність за прийняття законів S2828 та HR5859, спрямованих на підтримку України. Виконання цих законів у найближчі терміни та надання Україні захисного озброєння дозволить різко зменшити кількість жертв серед цивільного населення та створити основу для майбутнього тривалого миру.

Разом з тим, допомога США відповідно до законів S2828 та HR5859 не вирішує питання безпеки у Європі у довгостроковій перспективі. Знаходження України у "сірій зоні" міжнародної безпеки, порушення Російською Федерацією чинних безпекових міжнародних законодавчих актів загрожуватимуть кожному європейцеві, а, враховуючи ядерний шантаж керівництва РФ - і всьому світу. Така загроза залишатиметься до моменту встановлення нових правил, підсилених волею націй і урядів вільного світу.

Адекватною відповіддю на такий глобальний виклик може бути поглиблення двостороннього партнерства між Україною та США. У міжнародній політиці існує досвід такого партнерства - Основний союзник США поза НАТО. Цей статус надано як державам, які перебувають у стані миру, таким, як Австралія, Нова Зеландія чи Японія, так і державам, що перебувають під загрозою воєнних дій, як Південна Корея, Афганістан чи Ізраїль.

Відповідно до Будапештського Меморандуму про гарантії безпеки у зв'язку з приєднанням України до Договору про нерозповсюдження ядерної зброї (05.12.94 р.) Україна відмовилася від третього у світі за потужністю арсеналу ядерної зброї. Країни-підписанти Меморандуму (Російська Федерація, Сполучене Королівство Великої Британії та Північної Ірландії і Сполучені Штати Америки) взяли на себе зобов'язання поважати незалежність і суверенітет та існуючі кордони України, а також утримуватися від загрози силою чи її використання проти територіальної цілісності чи політичної незалежності України. Вони зобов'язалися, що їхня зброя ніколи не буде використовуватися проти України, крім цілей самооборони або будь-яким іншим чином згідно зі Статутом Організації Об'єднаних Націй.

Одним із зобов'язань країн-підписантів було утримання від економічного тиску, спрямованого на те, щоб підкорити своїм власним інтересам здійснення Україною прав, притаманних її суверенітету. У разі, якщо Україна стане жертвою акту агресії або об'єктом погрози агресією з використанням ядерної зброї, країни підписанти зобов'язалися домагатися негайних дій з метою надання допомоги та захисту Україні.

В той же час Російська Федерація розпочала збройну агресію проти нашої країни. Захоплена та незаконно анексована Автономна Республіка Крим, яка є невід'ємною частиною України. Збройні сили Російської Федерації разом з терористичними угрупуваннями, що підтримуються, фінансуються та озброюються Російською Федерацією, ведуть відкриті бойові дії проти нашої країни в Донецькій та Луганській областях.

З початку конфлікту на Сході України вже загинуло понад 1500 військовослужбовців та декілька тисяч цивільних осіб. Терористи не зупиняються перед масовими вбивствами мирних українських громадян, знищують інфраструктуру регіону, здійснюють регулярні обстріли позицій українських військових, а також населених пунктів, в тому числі з території Російської Федерації, з використанням найсучаснішої зброї, зокрема реактивних систем залпового вогню.

В ході агресії проти України Російська Федерація незаконно позбавила волі сотні громадян України, включаючи народного депутата України та члена Постійної делегації Верховної Ради України в ПАРЄ Надію Савченко.

В засобах масової інформації Російської Федерації продовжується поширюватися антиукраїнська пропаганда та постійно лунають заклики до знищення української державності.

Шановні панове сенатори і конгресмени!

Народні депутати України просять Вас розглянути та якнайшвидше ухвалити закони щодо включення України до двостороннього безпекового формату, враховуючи досвід статусу Особливого союзника США поза НАТО та розвиваючи і посилюючи положення Будапештського меморандуму.

____________

Опрос