Идет загрузка документа (2 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О преодолении последствий советской оккупации Украины

Проект постановления Верховной Рады Украины от 04.12.2014 № 1233
Дата рассмотрения: 27.11.2014 Карта проходжения проекта

ПОСТАНОВА ВЕРХОВНОЇ РАДИ УКРАЇНИ

Про подолання наслідків совєцької окупації України

З метою остаточного подолання негативних наслідків совєцької окупації України та тоталітарної політики колишнього Совєцького Союзу, встановлення історичної та соціальної справедливості, консолідації Українського народу Верховна Рада України постановляє:

1. Визнати неприпустимим встановлення та збереження пам'ятників особам, які причетні до совєцької окупації України, створення комуністичного тоталітарного режиму, до організації та здійснення голодоморів і політичних репресій в Україні, та присвоєння населеним пунктам, проспектам, вулицям, площам, провулкам, паркам, скверам у населених пунктах України, назв, що пов'язані з іменами таких осіб.

2. Рекомендувати Державній архівній службі України, Міністерству внутрішніх справ України, Міністерству оборони України, Службі безпеки України, Службі зовнішньої розвідки України, Генеральній прокуратурі України проаналізувати архівні документи, що нагромадилися за часи діяльності органів державної влади та управління колишніх СССР і УССР, та забезпечити зняття в установленому законодавством порядку обмежень на поширення та доступ до конкретної секретної інформації шляхом скасування раніше наданого грифу секретності архівним документам або іншим матеріальним носіям такої інформації.

3. Рекомендувати органам місцевого самоврядування забезпечити демонтаж пам'ятників особам, які причетні до совєцької окупації України та створення комуністичного тоталітарного режиму, до організації та здійснення голодоморів і політичних репресій в Україні та перейменування населених пунктів, вулиць, площ, провулків, проспектів, парків, скверів у населених пунктах України, назви яких пов'язані з іменами таких осіб.

4. Контроль за виконанням постанови покласти на Комітет Верховної Ради України з питань державного будівництва та місцевого самоврядування.

 

Голова Верховної Ради
України

 

Опрос