Идет загрузка документа (3 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О неотложных мерах по повышению профессионального уровня сотрудников правоохранительных органов

Проект постановления Верховной Рады Украины от 02.12.2014 № 1207
Дата рассмотрения: 02.12.2014 Карта проходжения проекта

ПОСТАНОВА ВЕРХОВНОЇ РАДИ УКРАЇНИ

Про невідкладні заходи щодо підвищення професійного рівня співробітників правоохоронних органів

У результаті злочинних дій груп терористів із використанням вогнепальної та холодної зброї в низці міст Східної і Південної України загинули мирні громадяни України. Правоохоронні органи не вжили необхідних заходів для недопущення посягань на конституційний лад та життя українських громадян. У зв'язку із цим Верховна Рада України постановляє:

1. Рекомендувати Генеральній прокуратурі України відповідно до чинного законодавства України провести перевірку діяльності співробітників органів прокуратури, внутрішніх справ, служби безпеки в Донецькій, Луганській, Харківській, Херсонській, Миколаївській, Одеській, Чернігівській, Сумській, Дніпропетровській областях та регіональних управлінь Державної прикордонної служби України та притягнути до відповідальності, у тому числі кримінальної, посадових осіб зазначених органів, які ухиляються від виконання наказів керівництва, своїх службових обов'язків щодо захисту конституційного ладу, життя і безпеки громадян України, співпрацюють із незаконними громадськими об'єднаннями, які пропагують сепаратизм і вчиняють екстремістські дії.

2. Рекомендувати Кабінету Міністрів України:

- у місячний термін провести спеціальну переатестацію співробітників органів прокуратури, внутрішніх справ, служби безпеки, органів охорони державного кордону (далі - правоохоронні органи);

- для проведення переатестації створити спеціальні атестаційні комісії за участю керівників підрозділів правоохоронних органів, представників Верховної Ради України, Люстраційного комітету, правозахисних громадських організацій;

- Комісія повинна забезпечити об'єктивний розгляд і оцінку професійної діяльності співробітників правоохоронних органів, яких атестують, зокрема, щодо виконання покладених на них службових обов'язків, а також готовності захищати конституційний лад, територіальну цілісність України, життя і безпеку громадян України, у тому числі зі зброєю в руках;

- співробітників правоохоронних органів, які не пройшли переатестацію, звільнити з обійманих посад на підставі невідповідності цим посадам.

3. Рекомендувати Кабінету Міністрів України у місячний термін подати на розгляд Верховної Ради України законопроекти щодо реформування системи правоохоронних органів України, передбачивши скорочення чисельності правоохоронних структур та підвищення оплати праці для їх працівників.

4. Контроль за виконанням цієї Постанови покласти на Комітет Верховної Ради України з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності.

5. Ця Постанова набирає чинності з дня її опублікування.

 

Голова Верховної Ради України

 

Опрос