Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

В 2016 году предприятие адресовало неприбыльной религиозной организации сумму выше 4 % облагаемого налогом дохода 2015 года. Но вся сумма отнесена в расходы предприятия, соответственно, финрезультат до налогообложения в декларации по налогу на прибыль занижен. Какие есть способы исправить ошибку, кроме представления уточняющей декларации, и какие должны быть бухгалтерские проводки по такой операции?

ЛІГА:ЗАКОН
Вопросы-ответы от 27.11.2017

У 2016 році підприємство адресувало неприбутковій релігійній організації суму, вищу за 4 %  оподатковуваного доходу 2015 року. Але вся сума віднесена до витрат підприємства, відповідно, фінрезультат до оподаткування в декларації з податку на прибуток занижено. Які є способи виправити помилку, крім подання уточнюючої декларації, і які мають бути бухгалтерські проводки за такою операцією?

 

Передусім відзначимо, що відповідь на поставлене запитання безпосередньо залежить від того, чи використовує підприємство різниці. Тож розглянемо обидва варіанти.

Нагадаємо, що з 2015 року базу оподаткування податком на прибуток визначаємо від бухфінрезультату +/– різниці з ПКУ. Однак ті підприємства, що за останній рік мають дохід не більш ніж 20 млн грн, можуть відмовитися від різниць із розд. III ПКУ (крім збитку попередніх періодів) - для цього в першому році, коли дохід не перевищує 20 млн грн, приймають рішення (оформляють наказом чи розпорядженням), його реквізити вказують у декларації з податку на прибуток. Щойно бухдохід перевищить 20 млн грн, різниці використовувати обов'язково.

Тож як такого включення витрат до податкового обліку вже немає. Є бухфінрезультат до оподаткування (рядок 2290 чи 2295 (якщо збиток)), який визначається як бухгалтерські доходи мінус бухвитрати, і вже бухфінрезультат коригується на різниці.

Тож для кожної операції фактично є важливим:

1) як вона відобразилася в бухобліку і вплинула на бухфінрезультат до оподаткування. У нашому випадку в разі дарування коштів неприбутковій організації відображалися витрати – Дт 949 Кт 311. І бухоблік не залежить, у якій сумі були перераховані кошти. Все одно будуть витрати операційної діяльності за дебетом 949 субрахунка;

Опрос