Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Как в бухучете отражать расходы на хостинг, доменное имя, разработку сайта сторонней организацией?

ЛІГА:ЗАКОН
Вопросы-ответы от 23.11.2017

Як у бухобліку відображати витрати на хостинг, доменне ім’я та розроблення сайта сторонньою організацією?

 

Авторські та суміжні права становлять одну з груп нематеріальних активів, окрім тих прав, витрати на придбання яких визнаються роялті (п. 5 П(С)БО 8 "Нематеріальні активи"). Згідно з п. 4 П(С)БО 15 "Дохід" роялті – це платіж, отриманий як винагорода за користування чи за надання права на користування правами інтелектуальної власності.

Отже, бухгалтер повинен простежити, чи обмежено договором між розробником сайта й замовником обсяг авторських прав останнього, або, простіше кажучи, зрозуміти схему стосунків між сторонами. Якщо замовнику передано лише право користування продуктом розробки та він не може продавати, передавати чи відчужувати цей об'єкт, платіж за договором вважається роялті. Якщо ж за договором до замовника переходить увесь комплекс майнових прав, зокрема й право розпоряджатися результатом розробки, то називати платежі за договором роялті немає жодних підстав. Тому для підприємства бажано одержати всі правомочності щодо сайта.

Неполный текст документа!

ВНИМАНИЕ! Полный текст данного документа Вы сможете найти, зарегистрировавшись в новой Информационно-правовой и коммуникационной платформе для бизнеса LIGA:ZAKON!

Кроме того, в ней доступны:
  • все законодательство Украины
  • аналитика и отчетность
  • консультации и справочная информация
Опрос