Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Существует много публикаций, в которых утверждается, что договор дарения подлежит обязательному нотариальному удостоверению, в частности, в случаях, когда цена подарка превышает 500 гривен. Однако согласно ст. 244 Гражданского кодекса Украинской ССР договор дарения на сумму свыше 500 карбованцев, а при дарении валютных ценностей – на сумму свыше 50 карбованцев должен быть нотариально удостоверен. На сегодня Верховной Радой Украины не принят ни один документ по вопросу правомерности применения термина «карбованцы» в ГК и других нормативных актах бывшего СССР. Поэтому, по моему мнению, норма приведенной выше и аналогичных статей ГК, где упоминаются карбованцы бывшего Союза, не могут автоматически применяться к украинской валюте – гривне.

ЛІГА:ЗАКОН
Вопросы-ответы от 22.12.1999
Утратил силу

Існує багато публікацій, в яких стверджується, що договір дарування підлягає обов'язковому нотаріальному посвідченню, зокрема, у випадках, коли ціна дару перевищує 500 гривень. Проте згідно зі ст. 244 Цивільного кодексу Української РСР договір дарування на суму понад 500 карбованців, а при даруванні валютних цінностей – на суму понад 50 карбованців повинен бути нотаріально посвідчений. На сьогодні Верховною Радою України не прийнято жодного документа з питання правомірності застосування терміну «карбованці» у ЦК, та інших нормативних актах колишнього СРСР. Тому, на мою думку, норма наведеної вище та аналогічних статей ЦК, де згадуються карбованці колишнього Союзу, не можуть автоматично застосовуватися до української валюти – гривні.

 

Юрист Олександр Старцев зазначає, що «сьогодні дійсно не існує жодного нормативного акта стосовно перерахунку (індексації) радянського карбованця, який застосовується у Цивільному кодексі Української РСР, до сучасної української грошової одиниці». 

Відповідно до п. 4 постанови Пленуму Верховного Суду України «Про судову практику в справах про визнання угод недійсними» з підстав недодержання нотаріальної форми визнаються недійсними угоди, які відповідно до чинного законодавства підлягають обов'язковому нотаріальному посвідченню, зокрема, договори... дарування іншого майна на суму понад 500 крб. і валютних цінностей на суму понад 50 крб. О. Старцев вважає некоректним звинувачувати Верховний Суд, який не має повноважень щодо офіційного тлумачення законів України, у тому, що він «не квапиться внести ясність у це питання». 

Неполный текст документа!
ВНИМАНИЕ! Полный текст данного документа Вы сможете получить в рамках акции и БЕСПЛАТНОГО доступа на 72 часа к информационно-правовым системам ЛІГА:ЗАКОН
Сэкономь 30% при покупке продуктов от ЛІГА:ЗАКОН
Полный доступ на 72 часа
Попробовать бесплатно
Купить
Опрос