Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

В 1995 году предприятие заключило с местным отделом внутренних дел договор, согласно которому отдел арендует у предприятия нежилое помещение, которое временно им не используется. В связи с принятием Закона «О лизинге» администрация предприятия требует изменить договор аренды помещения на договор лизинга. Можно ли это сделать?

ЛІГА:ЗАКОН
Вопросы-ответы от 22.12.1999
Утратил силу

У 1995 році підприємство уклало з місцевим відділом внутрішніх справ договір, згідно із яким відділ орендує у підприємства нежитлове приміщення, що тимчасово ним не використовується. У зв'язку із прийняттям Закону «Про лізинг» адміністрація підприємства вимагає змінити договір оренди приміщення на договір лізингу. Чи можна це зробити?

 

Стаття 3 Закону України «Про лізинг» визначає суб'єкта лізингу – лізингоодержувача як суб'єкта підприємницької діяльності, який одержує в користування об'єкти лізингу за договором лізингу. Відділ внутрішніх справ – це не суб'єкт підприємницької діяльності, тож «він не може виступати в договорі лізингу як лізингоодержувач майна». 

З урахуванням наведеного вище юрист Олександр Старцев зазначає: «договір лізингу, укладений між підприємством і відділом внутрішніх справ, суперечитиме Закону «Про лізинг», що, в свою чергу, може бути підставою для визнання його судом недійсним». 

Неполный текст документа!

ВНИМАНИЕ! Полный текст данного документа Вы сможете найти, зарегистрировавшись в новой Информационно-правовой и коммуникационной платформе для бизнеса LIGA:ZAKON!

Кроме того, в ней доступны:
  • все законодательство Украины
  • аналитика и отчетность
  • консультации и справочная информация
Опрос