Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Спиртзавод производит спиртованные плодово-ягодные соки, полуфабрикаты, морсы плодово-ягодные спиртованные и реализует их субъектам предпринимательской деятельности для дальнейшей переработки, производства безалкогольных напитков, кондитерских изделий и т. п. Начисляется ли акцизный сбор на спирт, используемый для производства указанной продукции, и облагается ли акцизным сбором реализация таких соков, морсов, полуфабрикатов?

Журнал "Вестник налоговой службы Украины"
Вопросы-ответы от 22.12.1999
Утратил силу

? Спиртзавод виготовляє спиртовані плодово-ягідні соки, напівфабрикати, морси плодово-ягідні спиртовані та реалізує їх суб'єктам підприємницької діяльності для подальшої переробки, виготовлення безалкогольних напоїв, кондитерських виробів тощо. Чи нараховується акцизний збір на спирт, що використовується для виготовлення зазначеної продукції, і чи обкладається акцизним збором реалізація таких соків, морсів, напівфабрикатів?

 

Законом України від 07.05.96 р. № 178/96-ВР «Про ставки акцизного збору і ввізного мита на спирт етиловий та алкогольні напої» (із змінами та доповненнями) встановлено перелік підакцизної продукції та ставки акцизного збору у твердих сумах з одиниці реалізованого товару (продукції) відповідно до кодів виробів Товарної номенклатури зовнішньоекономічної діяльності за Гармонізованою системою опису та кодування товарів. 

Згідно зі ст. 4 зазначеного Закону на спирт етиловий, що використовується вітчизняними товаровиробниками – суб'єктами підприємницької діяльності для виготовлення напівфабрикатів: спиртованих соків, морсів, настоїв, які реалізуються для промислової переробки і не підлягають реалізації в роздрібній торгівлі, встановлено ставку акцизного збору в розмірі 0,2 євро за 1 літр 100-відсоткового спирту.

Порядок отримання суб'єктами підприємницької діяльності спирту етилового, що використовується вітчизняними товаровиробниками для виготовлення таких спиртованих соків, морсів, настоїв, затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 14.09.98 р. № 1420.

Щодо товарів (продукції), які виготовляються зі спирту етилового на спиртзаводі і реалізуються суб'єктам підприємницької діяльності для подальшої переробки, виготовлення безалкогольних напоїв, кондитерських виробів тощо, то обкладення акцизним збором цієї продукції залежить від кодів Товарної номенклатури зовнішньоекономічної діяльності та опису товарів за Гармонізованою системою опису та кодування товарів, які можуть визначатися регіональною торгово-промисловою палатою в експертному висновку.

Торгово-промислова палата України надала висновок, в якому, зокрема, зазначено, що вищенаведені напівфабрикати (спиртовані соки, морси, настої) класифікуються за Товарною номенклатурою зовнішньоекономічної діяльності у товарній позиції 2208 – «... крепкие спиртные напитки, ликеры и прочие алкогольные напитки... – составные спиртовые полуфабрикаты, используемые для изготовления напитков». 

Тому відповідно до ст. 1 Закону України від 07.05.96 р. № 178/96-ВР спиртовані соки, морси, настої, що виробляє спиртзавод, відносяться до підакцизної продукції.

Неполный текст документа!
ВНИМАНИЕ! Полный текст данного документа Вы сможете получить в рамках акции и БЕСПЛАТНОГО доступа на 72 часа к информационно-правовым системам ЛІГА:ЗАКОН
Сэкономь 30% при покупке продуктов от ЛІГА:ЗАКОН
Полный доступ на 72 часа
Попробовать бесплатно
Купить
Опрос