Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Работник предприятия для выезда в командировку за границу оформил заграничный паспорт. Включаются ли данные расходы в состав валовых расходов предприятия? Командировка связана с хозяйственной деятельностью предприятия.

ЛІГА:ЗАКОН
Вопросы-ответы от 02.12.1999
Утратил силу

Працівник підприємства для виїзду у відрядження за кордон оформив закордонний паспорт. Чи входять дані витрати до складу валових витрат підприємства? Відрядження пов'язане з господарською діяльністю підприємства.

 

Порядок включення витрат підприємства до складу валових витрат визначено у ст. 5 Закону України «Про оподаткування прибутку підприємств»

Відповідно до пп. 5.4.8 Закону до складу валових витрат підприємства включаються витрати на відрядження фізичних осіб, що перебувають у трудових відносинах з таким платником податку або є членами керівних органів платника податку, у межах фактичних витрат особи, яка відряджена, на проїзд (включаючи перевезення багажу) як до місця відрядження і назад, так і за місцем відрядження; оплату вартості проживання у готелях (мотелях), а також включених до таких рахунків витрат на харчування чи побутові послуги (прання, чистка, лагодження та прасування одягу, взуття чи білизни), найм інших жилих приміщень, телефонних рахунків, оформлення закордонних паспортів тощо.

Згідно з абз. 2 цього самого підпункту Закону зазначені витрати можуть бути включені до складу валових витрат платника податків тільки за наявності підтверджуючих документів, що засвідчують вартість таких витрат. 

«Більше того, – наголошує консультант газети «Все про бухгалтерський облік» аудитор Сергій Юров, – згідно з пунктом 1.4 Інструкції про службові відрядження в межах України та за кордон... поряд з витратами на проїзд, проживання, оплату телефонних рахунків витрати на оформлення закордонних паспортів підлягають відшкодуванню відряджуваному працівникові, але тільки, знову ж таки, за наявності документів (в оригіналі), що підтверджують вартість цих витрат.» 

Неполный текст документа!
ВНИМАНИЕ! Полный текст данного документа Вы сможете получить в рамках акции и БЕСПЛАТНОГО доступа на 72 часа к информационно-правовым системам ЛІГА:ЗАКОН
Сэкономь 30% при покупке продуктов от ЛІГА:ЗАКОН
Полный доступ на 72 часа
Попробовать бесплатно
Купить
Опрос