Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Предприятие осуществило подписку нескольких периодических изданий (бухгалтерских и юридических) через учреждение почтовой связи. Налоговую накладную почта не выписала, ссылаясь на то, что подписка не облагается НДС. Однако в налоговой инспекции настаивают на том, что в случае отсутствия налоговой накладной расходы на подписку периодических изданий должны быть отнесены за счет прибыли, которая остается в распоряжении предприятия после налогообложения. Правомерны ли в этом случае действия налоговой инспекции?

ЛІГА:ЗАКОН
Вопросы-ответы от 02.12.1999
Утратил силу

Підприємство зробило передплату кількох періодичних видань (бухгалтерських і юридичних) через установу поштового зв'язку. Податкову накладну пошта не виписала, посилаючись на те, що передплата не оподатковується ПДВ. Проте в податковій інспекції наполягають на тому, що у разі відсутності податкової накладної витрати на передплату періодичних видань мають бути віднесені за рахунок прибутку, що залишається в розпорядженні підприємства після оподатковування. Чи правомірні в цьому випадку дії податкової інспекції? 

 

«В разі, якщо установа поштового зв'язку є платником ПДВ, вона повинна виписати податкову накладну, у якій має бути запис: «Без ПДВ» відповідно до підпункту 5.1.2 п. 5.1 ст. 5 Закону «Про податок на додану вартість», – розповідає експерт журналу «Бухгалтерський облік і аудит» Л. Бабенко, зазначаючи, що у разі відмови у видачі податкової накладної необхідно керуватися положеннями пп. 7.2.6 Закону.

Неполный текст документа!

ВНИМАНИЕ! Полный текст данного документа Вы сможете найти, зарегистрировавшись в новой Информационно-правовой и коммуникационной платформе для бизнеса LIGA:ZAKON!

Кроме того, в ней доступны:
  • все законодательство Украины
  • аналитика и отчетность
  • консультации и справочная информация
Опрос