Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Вы даете немало советов, большинство которых подсказывают, как выйти из положения нестандартно, нетрадиционно. Наше же предприятие оказалось в ситуации довольно традиционной – нам не возвращают долг. Мы знаем о нетрадиционных путях – разборки с должником с чьей-то помощью или без... А может, все же существуют какие-то другие?

ЛІГА:ЗАКОН
Вопросы-ответы от 22.10.1999

Ви даєте чимало порад, більшість з яких пiдказують, як вийти зі становища нестандартно, нетрадиційно. Наше ж підприємство опинилося в ситуації дуже традиційній – нам не повертають борг. Ми знаємо про нетрадиційні шляхи – розбірки з боржником з чиєюсь допомогою чи без... А може, все ж існують якісь інші? 

 

Ситуацію розглянуто у рубриці «Керівник», яку веде юрист, бізнес-адвокат Дмитро Назарець.

«Якщо ваш дебітор у відповідь на вашу претензію погоджується із сумою ваших вимог і пропонує розплатитися своєю продукцією, не поспішайте відмовлятися. Порядок доарбітражного врегулювання спору, на підставі роз'яснення Вищого арбітражного суду України № 02-5/781... вважається виконаним за наявності відповіді на претензію. До того ж не важливо, як її буде відправлено – замовним листом, через передання тексту телеграфом, факсом чи іншими каналами зв'язку. Тобто, заявивши свої майнові вимоги і отримавши письмову відповідь про визнання суми цих вимог, ви маєте повноцінну відповідь на претензію. Якщо відповідь містить, крім визнання суми, пропозицію про оплату продукцією, ви маєте право, відмовившись від продукції, надалі діяти на підставі ч. 5 ст. 8 АПК України: «Якщо у відповіді про визнання претензії не повідомляється про перерахування визнаної суми, заявник претензії після 20 днів з часу отримання відповіді має право пред'явити в банк розпорядження про списання у безспірному порядку визнаної боржником суми. До розпорядження додають відповідь боржника, а якщо в ньому не вказується розмір визнаної суми – також копію претензії»... Ч. 6 ст. 8 АПК України говорить, що установи банку зобов'язані приймати розпорядження про безспірне списання коштів і в тому разі, коли боржник, визнавши претензію, просить з різних причин не стягувати з нього визнану суму...»

Неполный текст документа!

ВНИМАНИЕ! Полный текст данного документа Вы сможете найти, зарегистрировавшись в новой Информационно-правовой и коммуникационной платформе для бизнеса LIGA:ZAKON!

Кроме того, в ней доступны:
  • все законодательство Украины
  • аналитика и отчетность
  • консультации и справочная информация
Опрос