Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Как регламентированы расчеты за спирт этиловый при осуществлении его экспорта?

Журнал "Вестник налоговой службы Украины"
Вопросы-ответы от 30.09.1999
Утратил силу

? Як регламентовано розрахунки за спирт етиловий при здійсненні його експорту?

 

Чинним законодавством України встановлено особливий порядок здійснення експорту спирту етилового i його оподаткування. Реалізація підакцизних товарів (продукції), зокрема спирту етилового, на експорт здійснюється за іноземну валюту (ст. 5 Декрету Кабінету Міністрів України від 26.12.92 р. № 18-92, п. 60 Інструкції про порядок обчислення i сплати податку на добавлену вартість та акцизного збору за товари, ввезені із-за меж митних кордонів України, i товари (роботи, послуги), що експортуються за межі митних кордонів України, затвердженої наказом ГДПІ України від 31.05.94 р. № 44). При цьому пільга щодо акцизного збору при реалізації підакцизного товару (продукції) на експорт безпосередньо залежить від фактичного надходження іноземної валюти за цей підакцизний товар (продукцію), що експортується, та наявності підтверджених митними органами вантажних митних декларацій.

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 02.12.96 р. № 1438 «Про Положення про порядок контролю за зберіганням, відпуском i транспортуванням спирту етилового» розрахунки за спирт етиловий здійснюються виключно у безготівковому порядку через установи банків безпосередньо покупцем.

Інструкцією про порядок застосування та заповнення форм нарядів на відпуск спирту етилового (форма № Н-1 (спирт) та на відпуск спирту етилового на експорт (форма № Н-2 (спирт), затвердженою наказом Мінстату України i Мінфіну України від 03.01.97 р. № 377/2, який зареєстровано в Мін’юсті України 23.01.97 р. за № 7/1811, передбачено, що письмовий дозвіл на оформлення наряду на відпуск спирту етилового на експорт надається на підставі контракту (договору), договору комісії (у разі його укладення), доповнення до контракту (договору) (у разі його укладення) та довідки банку про надходження коштів або інших документів, які гарантують їх надходження.

До розрахунку акцизного збору, який складають i подають платники щомісяця не пізніше 15-го числа місяця, наступного за звітним, відповідно до Положення про строки сплати акцизного збору i подання розрахунку акцизного збору, затвердженого наказом ГДПІ України від 25.12.95 р. № 99, який зареєстровано в Мін’юсті України 29.12.95 р. за № 488/1024, обов’язково додається письмова заява з документальним підтвердженням здійснення експортної операції i, насамперед, довідки установ банків про надходження валюти та копії платіжних документів. Тобто умовою відпуску спирту етилового на експорт є надходження коштів в іноземній валюті з відповідним документальним підтвердженням.

Водночас слід зауважити, що постановою Кабінету Міністрів України від 29.06.96 р. № 701 «Про вдосконалення управління підприємствами спиртової та лікеро-горілчаної промисловості» концерн «Укрспирт» уповноважено здійснювати експорт спирту етилового (код ТН ЗЕД 22.07).

Опрос