Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Когда увеличиваются валовые расходы банковского учреждения по кредитно-депозитным операциям?

Журнал "Вестник налоговой службы Украины"
Вопросы-ответы от 30.09.1999
Утратил силу

? Коли збільшуються валові витрати банківської установи за кредитно-депозитними операціями?

 

Відповідно до пп. 5.5.1 п. 5.5 ст. 5 Закону України від 22.05.97 р. № 283/97-ВР «Про оподаткування прибутку підприємств» (із внесеними змінами) до складу валових витрат відносяться будь-які витрати, пов’язані з виплатою або нарахуванням процентів за борговими зобов’язаннями (у тому числі за будь-якими кредитами, депозитами або у вигляді орендної плати) протягом звітного періоду, якщо такі виплати або нарахування здійснюються у зв’язку з веденням господарської діяльності платника податку.

Згідно з Порядком складання декларації про прибуток банківської установи, затвердженим наказом ДПА України від 16.01.98 р. № 21 i зареєстрованим в Мін’юсті України 10.02.98 р. за № 87/2527, витрати у вигляді нарахованих (сплачених) процентів відображаються в додатку «Є» декларації про прибуток банківської установи. Зокрема, у рядку 1 додатка «Є» відображається сума нарахованих процентів за фінансовими кредитами, одержаними від юридичних осіб у національній та іноземній валюті; у рядку 3 додатка «Є» зазначається сума нарахованих процентів за залученими до депозиту коштами від юридичних та фізичних осіб у національній та іноземній валюті.

Відповідно до пп. 11.3.6 п. 11.3 ст. 11 Закону України «Про оподаткування прибутку підприємств» дата збільшення валових доходів кредитора від здійснення кредитно-депозитних операцій визначається згідно з датою нарахування процентів (комісійних) у строки, визначені кредитним (депозитним) договором.

Враховуючи вищевикладене, вважаємо, що дата збільшення валових витрат при здійсненні кредитно-депозитних операцій повинна визначатись згідно з датою нарахування процентів у строки, визначені кредитним (депозитним) договором.

Опрос