Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Общество с ограниченной ответственностью «Укравто» осуществляет торговлю автотранспортными средствами по безналичному расчету. При оформлении справок-счетов на приобретение автомобиля осуществляется оплата наличными через ЭККА. Нужно ли в этом случае обществу приобретать торговый патент?

Журнал "Вестник налоговой службы Украины"
Вопросы-ответы от 21.05.1999
Утратил силу

? Товариство з обмеженою відповідальністю «Укравто» здійснює торгівлю автотранспортними засобами за безготівковим розрахунком. При оформленні довідок-рахунків на придбання автомобіля здійснюється оплата за готівку через ЕККА. Чи потрібно у цьому випадку товариству придбавати торговий патент?

 

Законом України «Про патентування деяких видів підприємницької діяльності» (зі змінами від 10.02.98 р. № 102/98-ВР) визначено порядок патентування торговельної діяльності, що провадиться суб’єктами підприємницької діяльності або їх структурними (відокремленими) підрозділами в пунктах продажу товарів.

Під торговельною діяльністю у цьому Законі слід розуміти роздрібну та оптову торгівлю, діяльність у торговельно-виробничій (громадське харчування) сфері за готівкові кошти, інші готівкові платіжні засоби та з використанням кредитних карток.

Виходячи з вищенаведеного, торгівля автотранспортними засобами за безготівковим розрахунком патентуванню не підлягає.

Відповідно до ст. 3-1 зазначеного Закону патентуванню підлягає діяльність з надання побутових послуг, яка здійснюється суб’єктами підприємницької діяльності їх структурними (відокремленими) підрозділами як в окремих приміщеннях, будівлях, їх частинах, так i за їх межами.

Під побутовими послугами у цьому Законі слід розуміти діяльність, пов’язану з наданням платних послуг для задоволення особистих потреб замовника за готівкові кошти, а також з використанням інших форм розрахунків, включаючи кредитні картки.

Неполный текст документа!

ВНИМАНИЕ! Полный текст данного документа Вы сможете найти, зарегистрировавшись в новой Информационно-правовой и коммуникационной платформе для бизнеса LIGA:ZAKON!

Кроме того, в ней доступны:
  • все законодательство Украины
  • аналитика и отчетность
  • консультации и справочная информация
Опрос