Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Строительно-монтажное управление реализует со склада строительные материалы. Кроме того, оказывает индивидуальным заказчикам строительные и транспортные услуги за наличные средства. Нужно ли приобретать строительной организации торговый патент, если да, то какой?

Журнал "Вестник налоговой службы Украины"
Вопросы-ответы от 21.05.1999
Утратил силу

? Будівельно-монтажне управління реалізує зі складу будівельні матеріали. Крім того, надає індивідуальним замовникам будівельні та транспортні послуги за готівку. Чи потрібно придбавати будівельній організації торговий патент, якщо так, то який?

 

Законом України від 23.03.96 р. «Про патентування деяких видів підприємницької діяльності» (зі змінами i доповненнями) визначено, що патентуванню підлягає торговельна діяльність, що здійснюється суб’єктами підприємницької діяльності або їх структурними (відокремленими) підрозділами у пунктах продажу товарів за готівкові кошти, інші готівкові платіжні засоби та з використанням кредитних карток.

Під пунктами продажу товарів у цьому Законі слід розуміти, зокрема, магазини та інші торгові точки, які знаходяться в окремих приміщеннях, будівлях або їх частинах i мають торговельний зал для покупців або використовують для торгівлі його частину; кіоски, палатки; лотки, прилавки та інші види торгових точок; оптові бази, склади-магазини або інші приміщення.

Тому в разі якщо будівельно-монтажне управління реалізує зі складу будівельні матеріали за готівкові кошти, йому потрібно придбати торговий патент на право здійснення торговельної діяльності.

Крім того, відповідно до ст. 3-1 Закону України «Про патентування деяких видів підприємницької діяльності» патентуванню підлягає діяльність з надання побутових послуг, яка здійснюється суб’єктами підприємницької діяльності або їх структурними (відокремленими) підрозділами як в окремих приміщеннях, будівлях, їх частинах, так i за їх межами.

Під побутовими послугами у цьому Законі слід розуміти діяльність, пов’язану з наданням платних послуг для задоволення особистих потреб замовника за готівкові кошти, а також з використанням інших форм розрахунків, включаючи кредитні картки.

Перелік послуг, що відносяться до побутових i на які поширюється порядок патентування, визначено постановою Кабінету Міністрів України від 27.04.98 р. № 576.

Неполный текст документа!

ВНИМАНИЕ! Полный текст данного документа Вы сможете найти, зарегистрировавшись в новой Информационно-правовой и коммуникационной платформе для бизнеса LIGA:ZAKON!

Кроме того, в ней доступны:
  • все законодательство Украины
  • аналитика и отчетность
  • консультации и справочная информация
Опрос