Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Как зачисляется плата за торговые патенты в уменьшение налоговых обязательств с уплаты налога на прибыль в случае, если сумма налога на прибыль за год меньше уплаченной годовой суммы за торговые патенты?

Журнал "Вестник налоговой службы Украины"
Вопросы-ответы от 21.05.1999

? Як зараховується плата за торгові патенти в зменшення податкових зобов’язань зі сплати податку на прибуток у разі, якщо сума податку на прибуток за рік менша від сплаченої річної суми за торгові патенти?

 

Пунктом 16.3 ст. 16 Закону України від 22.05.97 р. № 283/97-ВР «Про оподаткування прибутку підприємств» передбачено, що податок, який підлягає сплаті до бюджету, дорівнює сумі, визначеній згідно з п. 16.2 цієї статті, яка зменшена на вартість торгових патентів, придбаних платником податку відповідно до Закону України «Про патентування деяких видів підприємницької діяльності».

Згідно з Порядком складання декларації про прибуток підприємства, затвердженим наказом ДПА України 21.01.98 р. № 37 та зареєстрованим в Мін’юсті України 11.02.98 р. за № 94/2534 (із внесеними змінами), нарахований до сплати податок на прибуток, одержаний від здійснення операцій, що підлягають патентуванню, зменшується на вартість торгових патентів, придбаних платником податку згідно із Законом України «Про патентування деяких видів підприємницької діяльності», яка відображається в рядку 42.7 додатка П.

При цьому в рядку 42.7 відображається вартість торгових патентів, придбаних платником податку в межах прибутку, одержаного від діяльності, що підлягає оподаткуванню.

Враховуючи вищевикладене, у разі якщо об’єкт оподаткування в рядку 41.4 або 41.5 відсутній, то рядок 42.7 не заповнюється, i, отже, плата за торговий патент не враховується податковими органами на зменшення податкового зобов’язання наступних періодів.

Таким чином, сума, яка проставляється платником податку в рядку 42.7, не може перевищувати значення рядка 41.4 або 41.5 по 3 i 4 графах додатку П до декларації про прибуток підприємства, тобто у разі недостатності прибутку, одержуваного від підприємницької діяльності, суб’єкт підприємництва сплачує вартість торгових патентів за рахунок власних коштів.

Неполный текст документа!

ВНИМАНИЕ! Полный текст данного документа Вы сможете найти, зарегистрировавшись в новой Информационно-правовой и коммуникационной платформе для бизнеса LIGA:ZAKON!

Кроме того, в ней доступны:
  • все законодательство Украины
  • аналитика и отчетность
  • консультации и справочная информация
Опрос