Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Предприятие предоставляет косметологические услуги. Подпунктом 5.1.8 п. 5.1 ст. 5 Закона Украины «О налоге на добавленную стоимость» освобождены от обложения НДС операции по предоставлению услуг по здравоохранению согласно перечню, установленному постановлением Кабинета Министров Украины от 05.10.98 г. № 1602. С какого времени действует льгота – с 1 октября 1997 года или с 5 октября 1998 года? Все ли косметологические услуги освобождаются от обложения НДС?

Журнал "Вестник налоговой службы Украины"
Вопросы-ответы от 21.05.1999

? Підприємство надає косметологічні послуги. Підпунктом 5.1.8 п. 5.1 ст. 5 Закону України «Про податок на додану вартість» звільнено від обкладання ПДВ операції з надання послуг з охорони здоров’я згідно з переліком, встановленим постановою Кабінету Міністрів України від 05.10.98 р. № 1602. З якого часу діє пільга – з 1 жовтня 1997 року чи з 5 жовтня 1998 року? Чи всі косметологічні послуги звільняються від обкладання ПДВ?

(Приватний підприємець, м. Миколаїв)

 

Відповідно до пп. 5.1.8 п. 5.1 ст. 5 Закону України від 03.04.97 р. № 168/97-ВР «Про податок на додану вартість» від податку на додану вартість звільняються операції з надання послуг з охорони здоров’я згідно з переліком, встановленим Кабінетом Міністрів України, закладами охорони здоров’я, які мають спеціальний дозвіл (ліцензію) на надання таких послуг.

Відповідно до зазначеного пункту Закону Кабінет Міністрів України 5 жовтня 1998 року видав постанову № 1602 «Про послуги з охорони здоров’я, операції з надання яких закладами охорони здоров’я, які мають спеціальний дозвіл (ліцензію) на надання таких послуг, звільняються від обкладення податком на додану вартість».

Комітет з питань фінансів та банківської діяльності Верховної Ради України з метою запобігання неправильному визначенню порядку введення в дію норм Закону своїм листом від 25.03.99 р. № 06-10/190 надав роз’яснення, що пільгова норма на послуги з охорони здоров’я, які шляхом виключення із переліку, встановленого постановою Кабінету Міністрів України, звільняються від обкладання податком на додану вартість, застосовується з 1 жовтня 1997 року.

Оскільки косметологічну допомогу включено до вищезазначеного переліку, то надання такої послуги підлягає обкладанню ПДВ, за винятком тієї, що надається за медичними показаннями.

Неполный текст документа!

ВНИМАНИЕ! Полный текст данного документа Вы сможете найти, зарегистрировавшись в новой Информационно-правовой и коммуникационной платформе для бизнеса LIGA:ZAKON!

Кроме того, в ней доступны:
  • все законодательство Украины
  • аналитика и отчетность
  • консультации и справочная информация
Опрос